Спеціальні потреби

США можуть вжити заходів для міжнародної ізоляції Ірану


Щонайменше п’ять американських штатів підтримали заклик штату Міссурі вилучати акції з пенсійних фондів тих компаній, які ведуть бізнес з Іраном. А на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні законодавці пропонують поправки до закону про накладення санкцій, що значно ускладнить інвестування в країни, які Державний департамент США вважає “спонсорами тероризму”.

Відмова Ірану зупинити програму зі збагачення урану, змушує Сполучені Штати вдатися до заходів, спрямованих на подальшу міжнародну ізоляцію цієї багатої на нафту країни. На недавніх слуханнях Комітету Палати представників американського Конгресу із закордонних питань, його голова Том Лантос запропонував обмежити інвестиції США у компанії, які ведуть бізнес з Іраном, при чому застосовуватимуть різноманітні заходи – від оприлюднення назв цих приватних фондів, до заборони надавати їм підтримку з державних джерел.

Американським компаніям вже забороняється інвестувати в Іран. Пропоновані Лантосом додатки до законодавства про санкції скасують надане, як виняток, іноземним компаніям право інвестувати у енергетичний сектор Ірану.

Том Лантос зазначив: “Якщо данський “Шел” підпише запропонований контракт на десть мільярдів доларів з Іраном, то компанія буде піддана санкціям. Якщо Малайзія матиме подібні угоди, то теж зазнає санкції. Те ж саме стосується Китаю та Індії”.

За словами конгресмена Ілеани Рос-Лехтінен від штату Флорида, мета цієї ініціативи – підірвати основне джерело прибутку в Ірані:

“Нафтовий сектор Ірану, який дає 85% експортних надходжень, приречений на невдачу, якщо він буде позбавлений великих вливань у вигляді іноземних інвестицій, технологій та експертизи”.

Президент Національної ради з питань закордонної торгівлі Білл Рейнш застерігає, що хоча ці ініціативи викликані добрими намірами, змішування політики та бізнесу може поглибити вже існуючу проблему:

“Якщо ви намагаєтеся застосовувати політичні критерії до бізнесу, то не мине багато часу, як люди почнуть говорити: “Ми маємо вилучити гроші з Китаю. Ми маємо вилучити гроші з Росії.” Будь-яка країна, яка має проблеми з правами людини, ризикує стати об’єктом вилучення інвестиції. Незабаром не залишиться країн, в які можна вкладати гроші”.

Рейнш додає, що подібні ініціативи від ще п’ятьох штатів зробити пенсійні фонди так званими “вільними від тероризму”, можуть зашкодити інтересам пенсіонерів, бо позбавлять їх відсотків, від яких нині залежить їх добробут. Державний департамент США вніс до списку спонсорів тероризму понад 400 акціонерних компаній, які ведуть фінансові операції з Іраном, Північною Кореєю, Суданом та Сирією.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG