Спеціальні потреби

Віктор Янукович не допустить протестного маршу


Віктор Янукович не допустить протестного маршу “Народної самооборони” на Київ. Про це український прем’єр заявив під час зустрічі з журналістами центральних, регіональних та закордонних ЗМІ. Тема прес-конференції була заявлена як “Рік після виборів: від кризи до зростання економіки”.

Зустріч преси з прем’єром, на яку акредитували 579 журналістів, була організована у помпезному стилі. Сцена потопала у квітах, у першому ряду – чи не весь склад Кабміну, у залі поряд - накриті для фуршету столи. Віктор Янукович виглядав упевнено, не читав, як бувало, промов із папірця, не обмежував часу для запитань. І лише раз підвищив голос – коли почув слово “самооборона”.

Відповідаючи на запитання кореспондентки “Голосу Америки”, як він ставиться до “Народної самооборони” Луценка і чи застосує силу в разі протестного маршу на Київ, очільник уряду вибухнув гнівом. За його словами, Луценко – авантюрист, який “небезпечно грається”. “Небезпека в тому, – пояснив прем’єр, – що разом із нормальними людьми на вулиці Києва можуть прийти й ті, хто буде чинити беззаконня”:

“Походи? Хіба це сьогодні потрібно нашій країні? А якщо хтось в них буде застосовувати зброю? Навіщо нам війна, скажіть, будь ласка? Тому я кажу: я несу відповідальність згідно із законом за порядок в нашій країні. У межах своїх повноважень я буду діяти, захищаючи не власні інтереси, а інтереси людей. І хто буде заважати людям жити спокійно в цій країні, буде лякати людей, матерів, гнати їхніх дітей в якісь походи – я знайду законні рішення і не допущу цього ніколи”.

Заявленою темою зустрічі були підсумки роботи уряду через рік після виборів. Прем’єр прозвітував: кризу в економіці подолано. Урядова коаліція закінчила виконання антикризової програми і переходить до програми розвитку. А відтак у парламенті прийнято рішення змінити назву коаліції з Антикризової на Коаліцію національної єдності. Як повідомив прем’єр, до її лав прийнято ще 11 народних депутатів, і сьогодні провладна сила у Верховній Раді налічує вже 260 “багнетів”.

Що робитиме коаліція, як набере конституційну більшість – 300 голосів? На це запитання Янукович відповів, що конституційна більшість потрібна йому не як самоціль, а для прийняття стратегічних рішень. Чи буде одним із них надання російській мові офіційного статусу в Україні? На це запитання, яке журналісти кілька разів у різних варіаціях ставили прем’єрові, вони так і не отримали чіткої відповіді “так” або “ні”. Янукович дипломатично пояснював, що своїм передвиборчим обіцянкам залишається вірний, але оскільки в коаліції присутні представники різних політичних сил, то позицію доведеться узгоджувати.

Лідера регіоналів запитали ще про одну передвиборчу обіцянку – “покращення життя вже сьогодні”. А саме – чи кращим стало життя самого прем’єра і рідного йому Єнакієвого? Про свою батьківщину Янукович сказав, що це складне місто, але в нього є майбутнє. Що ж до свого особистого життя, то очільник уряду невибагливий у побуті:

“Я звик їсти просту їжу, їм її небагато, звик спати на одному ліжку, добираюсь до нього не раніше 12 ночі. Власне, життя в мене не змінилось. Я звик працювати цілодобово”.

Янукович розповів, що давно не був у відпустці, а останнім фільмом, який він дивився, був мультик, переглянутий у компанії з онуком. Журналісти почали напрошуватися до прем’єра в гості, і він пообіцяв прийняти пресу у себе вдома – як було сказано, “у невеликому будиночку метрів на 100”. “Приготую чай, в мене стіл на 6 осіб, буду я і 5 журналістів”, – сказав прем’єр.

На прес-конференції не було запитань про чутки стосовно практики тілесних покарань у Кабміні. Проте Янукович, натякаючи на цю тему, пожартував, що про нього, мовляв, “різні казки розказують”. Він запевнив також, що з президентом у нього ніякого протистояння – просто часом беруть гору емоції. А говорячи про ухвалений нещодавно Закон про Кабмін, очільник Кабінету зробив промовисту обмовку:

“Я вважаю, що у суспільстві ніхто не відчув того, що Кабінет Міністрів врешті-решт, на 16-му році отримав закон і почав діяти в межах закону”.

А тим часом лідер “Народної самооборони” Юрій Луценко заявив, що очільник уряду не має права забороняти громадянам проводити акції протесту. Коментуючи у Житомирі висловлювання прем’єра, Луценко назвав Віктора Януковича “динозавром віджилого періоду”.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG