Спеціальні потреби

Ющенко вимагатиме від коаліції виконати домовленості


Президент Віктор Ющенко має намір вимагати всіх домовленостей, які були досягнуті на попередній зустрічі з Прем’єр-міністром Януковичем. Про це заявив глава його Секретаріату Віктор Балога. Як відомо, насамперед йдеться про призначення Володимира Огризка міністром закордонних справ. Детальніше про це у розмові Ані Дидик із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

АД: Вікторіє, чи відомо в чому суть цих домовленостей і чому зірвалося голосування щодо призначення Огризка?

ВС: За офіційними повідомленнями, президент і прем’єр домовилися про декілька принципових проблем: про вирішення кадрових питань, – власне, призначення президентських кандедатур, та про створення конституційної комісії, яка має розробити спільні зміни до Конституції. Також сторони домовилися про створення комісії, яка слідкуватиме за виконанням Універсалу національної єдності.

Що ще було в цих домовленостях, на разі не відомо. Щодо цього існує багато точок зору. Прем’єр і президент заявили про порозуміння, але цього, на жаль, не сталося, про що свідчить зірване голосування за Володимира Огризка. Очевидно, наступного тижня воно відбудеться вдруге.

Існує декілька версій, чому було зірване це голосування. Дехто каже, що дуже серйозний спротив чинили члени Антикризової коаліції і комуністи, які категорично проти кандидатури Огризка. А лідер “Нашої України” В’ячеслав Кириленко взагалі каже, що це тиск з боку Кремля.

АД: Як опозиція реагує на чергові домовленості президента та коаліції?

ВС: Дуже болюче відреагувала Юлія Тимошенко, яка сказала, що варто їй поїхати кудись на півдня з Києва, як президента знову скеровують не та ту дорогу. Але перед відбуттям до Данії лідерка ЮБТ таки мала зустріч із Віктором Ющенком і мова йшла про те, яке місце матиме опозиція у разі створення конституційної комісії, і чи збережуться домовленості між “Нашою Україною” та БЮТ. Віктор Балога каже, що вони однозначно зберігаються і що ці дві партії вестимуть опозиційну діяльність.

АД: Сьогодні надійшла інфорамція про об’єднання зусиль комуністів, соціалістів та регіоналів на всіх рівнях. Що це може означати?

ВС: Швидше за все, коаліція бере приклад з опозиції. Раніше такі ж договори про співпрацю у радах всіх рівнів підписали БЮТ та “Наша Україна”. Тепер це саме робить коаліція і припускають, що може йтися про об’єднання цих трьох партій у разі дострокових виборів, і ці сили можуть піти єдиним блоком. Вказують на те, що це вигідно і комуністам і соціалістам. Також є припущення, що ймовірність дострокових виборів є одним із аргументів, що змушує Віктора Януковича домовлятися із Віктором Ющенком.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG