Спеціальні потреби

Далай Ламі вручать Золоту медаль Конгресу


Цього року Сполучені Штати вручать одну зі своїх найвищих цивільних нагород – Золоту медаль Конгресу Далай Ламі, тибетському духовному лідеру, який залишив свою батьківщину більше ніж півстоліття тому.

Далай Лама відомий своєю надзвичайно світлою особистою харизмою, проповідуванням міжрелігійної гармонії і всесвітнього милосердя. У 1989 році він отримав Нобелівську премію за протистояння насиллю під час боротьби Тибету за автономію.

Ненсі Пелосі, спікер Палати представників Конгресу США, називає Далай Ламу об’єднувальним голосом за мир у світі. Вона переконана, що його святість подорожує світом і зводить мости між різними вірами. Він пропагує мудрість, милосердя і ненасильницьке вирішення конфліктів не лише в Тибеті, а й у всьому світі.

Золота медаль Конгресу є найвищою нагородою законодавчого органу США. Заснована для відзначення особливих заслуг у бойових діях, цю нагороду, час від часу вручали людям, які надзвичайною мірою служать людству. Таку медаль отримав Папа Іван Павло ІІ, Мати Тереза, борець за громадянські права Мартін Лютер Кінґ.

Розуміючи символічну важливість цієї нагороди, група молодих тибетців вирішила переконати американських законодавців у необхідності присудження медалі саме Далай Ламі. Свою кампанію вони розпочали ще за місяць перед остаточним голосуванням. Більшість молодих людей прагнуть стати лідерами руху за незалежний Тибет. Свою рішучість досягнути цього вони продемонстрували під час вашингтонської місії, коли зустрічалися віч-на-віч з парламентарями та урядовцями.

Багато законодавців підтримали кампанію щодо відзначення Далай Лами. Утім деякі виявляли менший оптимізм через спротив Китаю. Офіційний Пекін виступив з різким засудженням ідеї вручення Золотої медалі Конгресу Далай Ламі. Китаєві не до вподоби будь-які спроби інших країн підтримати вигнанця Далай Ламу та очолюваний ним, як кажуть у Пекіні, сепаратистський рух. Китай окупував Тибет в 1951 році. Через вісім років після того, Далай Лама виїхав до Індії. Студенти, які приїхали до Конгресу, сподіваються що Америка зможе вплинути на Китай.

Хоча з усіма законодавцями, з якими студенти планували мати розмову, зустрітися не вдалося, результатами своєї праці молодь у цілому задоволена. Адже врешті-решт обидві палати Конгресу підтримали пропозицію і Джордж Буш підписав відповідне рішення. Бюро гравірування і друку США нині карбує Золоту медаль Конгресу для Далай Лами, так само як і бронзовий дублікат, який будуть демонструвати публічно.

Далай Лама планує відвідати Вашингтон у жовтні цього року, щоб отримати нагороду. Багато молодих тибетців спостерігатимуть за церемонією нагородження з почуттям глибокого задоволення, бо саме вони допомогли своєму духовному лідеру і справі автономії Тибету.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG