Спеціальні потреби

Газ із Росії можуть постачати без посередників


Україна може повернутися до прямого постачання газу із Російської Федерації. Про це свідчать заяви урядовців двох країн. Вони визнають, що в майбутньому усунуть монополію компанії “РосУкрЕнерго” у схемі постачання газу в Україну.
Український уряд може відмовитися від посередницької компанії “РосУкрЕнерго”, яка нині монопольно постачає весь імпортний газ на внутрішній ринок. Переговори про це із російським “Газпромом” планують розпочати вже цього місяця, повідомив віце-прем'єр українського уряду Андій Клюєв. Вони можуть відбутися як на рівні урядів двох країн, так і спільної комісії за участю Ющенка та Путіна.

Таким чином український урядовець прокоментував заяву одного із керівників “Газпрому” Валерія Голуб'єва. Той визнав, що російська газова монополія розглядає можливість укладення прямих контрактів із Україною. А також попередив, що ціна на паливо щорічно зростатиме на чверть і до 2011-го року досягне середньоєвропейського рівня.

Представники російьскої монополії чи не вперше визнали ймовірність перегляду минулорічних домовленостей. Тоді після декількаденного відключення газу український уряд погодився, на введення в схему його постачання компанії-посередника “РосУкрЕнерго”. Цей крок критикували як у Європі, так і в Сполучених Штатах. Зареєстровану у Швейцарії фірму звинувачували у непрозорості структури власності та ймовірній причетності до міжнародних кримінальних структур.

Втім оглядачі нагадують, що подібні заяви від українських політиків лунають вже не вперше. Будучи в опозиції, Партія регіонів критикувала колишнього керівника компанії “Нафтогаз України” Олексія Івченка. Саме він поставив свій підпис під газовими домовленостями, за якими “РосУкрЕнерго” вдалося монополізувати практично весь український ринок. Однак після приходу до влади регіонали не стали ламати цю схему. Від представників різних гілок української влади не рідко звучать подібні суперечливі заяви. Інозмені партнери у переговорному процесі неодноразово нарікали на відсутність в Україні єдиного центру ухвалення рішень.

У секретаріаті президента пробують зробити політику держави в енргетичній сфері зрозумілішою і чіткішою. Як заявив заступник голови секретаріату президента Арсеній Яценюк президент створив робочу групу, яка тепер відпрацьовуватиме директиви на всі переговори з енергетичних питань. Ними мають керуватися як урядовці, так і представники державної компанії “Нафтогаз України”. Результатом роботи цієї групи має стати документ, який визначатиме енергетичну політику держави.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG