Спеціальні потреби

Показник фондового ринку знизився на 2,5%


Український фондовий ринкок відреагував на події на світових біржах практично моментально. Падіння українських цінних паперів почалося ще у вівторок. Воно тривало й весь день у середу.

У вівторок основний показник фондовго ринку – індекс ПФТС впав майже на 2,5%. У середу – майже на стільки ж. Зниження індексу сталося перше після багатомісячного стрімкого зростання. Ситуація ускладнюється технічними проблемами на біржі. Через це багато інвесторів не можуть продати і купити акції. Найбільше втратили в ціні акції українських банків та меткомбінатів. Акції “Райфайзен банк Аваль” за день подешевшали на 10%. Втрачають вартість акції, ціна яких останнім часом зростала найбільше, говорить експерт компанії “Фоіл Секюрітіз” Вадим Самар:

“Деякі акції, які подорожчали найбільше, тепер наближаються до своєї собівартості, тому інвестори бажають їх продати. Але немає панічного продажу, якоїсь панічної ліквідації позицій”.

Майже 90% власників українських акцій – інозмені інвестиційні фонди. Саме вони, налякані повідомленнями з ринків, що розвиваються, могли почати фіксувати прибуток і продавати цінні папери. Це в свою чергу викликало їх падіння. Якщо надалі відтік капіталу з українського фондового ринку буде масовим – він може обвалитися. Хоча таку ймовірність Вадим Самар вважає невисокою:

“Думаю, що такого не станеться. Особливістю українського ринку є не дуже висока ліквідність. Іноземні інвестори, які тримають у портфелях українські акції, це розуміють. Вони знають, якщо усі захочуть одночасно продати значну частину своїх акцій, то їх не буде кому купити. Тому я думаю, що розумні люди цього не робитимуть”.

Поки що інвестиційні фонди не зазнали значних збитків. Більшість із них мінімізує ризики і тримає у портфелі акції підприємтсв різних галузей. Найімовірніше надалі знижуватимуться акції енергогенеруючих компаній та деяких меткомбінатів.

Учасники ринку прогнозують: падіння акцій українських підприємств може тривати від декількох тижнів до декількох місяців. Скільки саме втратять українські цінні папери, залежатиме від ситуації на світових фондових ринках.

XS
SM
MD
LG