Спеціальні потреби

Конгрес звинувачують у мікроменеджменті війни


Хоча демократи у Конгресі США і вдаються до кроків, спрямованих проти політики Президента Буша в Іраку, утім вони все ще не наважуються ухвалити законодавства, яке б припинило воєнні асигнування. У свою чергу представники виконавчої гілки влади звинувачують законодавців у мікроменеджменті війни.

Демократи Палати представників американського Конгресу ухвалили цього місяця не зобов’язуючу резолюцію із засудженням рішення Президента Буша надіслати додатково до Іраку 21 тисячу військовослужбовців. Подібну ж резолюцію заблокували у Сенаті республіканці. Однак провідні демократи обох палат Конгресу запропонували інші антивоєнні заходи, включно з можливою спробою переглянути повноваження президента стосовно ведення війни в Іраку.

Більшість демократів кажуть, що перекривати фонди вони не готові. Однак Джон Едвардс, який балотувався на пост віце-президента від Демократичної партії на виборах 2004-го року, закликає саме до такої політики. Свої погляди він виклав у інтерв’ю програмі телемережі СВС “Обличчям до народу”:

“Вважаю, що Конгресу слід використати свої повноваження стосовно асигнувань, та скоротити рівень військ, відкликати для початку з Іраку 40 чи 50 тисяч і продовжувати вдаватися до таких повноважень, щоб вже можливо у наступному році вивести війська з Іраку”.

Державний секретар Кондоліза Райс погоджується, що Конгрес має конституційне право наглядати за діяльністю Білого дому. Однак, каже вона, законодавці нехтують наданою президентові Конституцією роллю головнокомандувача, яка уповноважує його впроваджувати зовнішню політику і консультуватися з військовим командуванням.

Речник Білого дому Тоні Сноу каже, що успішні результати від надіслання президентом додаткових сил буде видно не відразу. На що демократи зауважують, що реагують, за їхніми словами, на антивоєнні настрої, про які виборці дали ясно знати на загальних виборах у листопаді.

Опитані виборці заявили, що триваюче в Іраку кровопролиття розвіяло ілюзії більшості американців стосовно перспектив на перемогу в Іраку. Серед найновіших проявів насильства у цій країні – спроба вбити у понеділок іракського віце-президента, шиїта Адель Абделя Магді. Його доставили до лікарні з легкими пораненнями після вибуху в одній із міністерських споруд Багдада.

Також, з діагнозом повне знесилення і дегідратація потрапив до лікарні Президент Іраку Джалал Талабані. Він вдавався до політичних спроб зупинити міжусобне насильство. А саме зростання кровопролиття в Іраку використовує Президент Буш як аргумент на користь надіслання в цю країну військове підкріплення.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG