Спеціальні потреби

Вистава театру “Синетік” підкорила серця


В американській столиці проходить фестиваль Шекспіра, який триватиме аж до червня цього року. У рамках фестивалю у місцевих театрах та музеях проходять вистави, концерти, виставки присвячені Віляьму Шекспіру та його творам. У заходах бере участь і театр “Синетік”, якій представив глядачам безсловесну версію трагедії “Макбет”. Поставив виставу грузинський режисер, директор та засновник театру Паата Цікурішвілі.

Постановка “Магбета” татром “Синетік” – далека від класичного бачення Шекспіра. Як говорять її автори, за допомогою шекспірівських героїв, вони намагаються показати проблеми сучасного мілітаризованого суспільства. Заснований шість років тому театр “Синетік” доносить свою думку до глядача шляхом синтезу різних форм мистецтва. Цей колектив має унікальний стиль подачі твору. Режисер використовує класичні драматичні елементи, разом з мовою рухів, танців, міміки та музики. Склад театральної трупи – інтернаціональний. Грузинська актриса Ірина Цікурішвілі грає у шекспірівській п’єсі роль леді Макбет. Загалом у театрі “Синетік” працює двадцять акторів – грузини, росіяни, румуни і звичайно американці.

Не дивлячись на молодість театру, в ньому вже підростає нове покоління. У згаданій виставі роль доньки Макдафа грає чотирнадцятирічна Ірина Кавсадзе. Це її друга роль на професійній сцені. Однак корифеї вже віддають належне таланту дівчинки, яка походить із відомої в Грузії театральної династії. Режисер вистави, та засновник театру Паата Цікурішвілі, завжди намагається надати класичним творам сучасного звучання:

“Уявіть собі, що це земля, навколо якої три релігійні лідери – мусульманський, християнський та єврейський. Вони разом начебто моляться за всіх. З під землі з’являються відомі шекспірівські відьми і так починається вистава. Відьми вбивають священників передягаються в їх одяг і стають релігійними лідерами. Хотів трошки політичного забарвлення – це другий зміст, якій не відразу побачите, але про який здогадуєтесь і відчуєте”.

“Макбет” – найкоротша із трагедій Шекспіра. Вистава театру “Синетік” триває півтори години без перерви. Колектив театру називає себе єдиним в Америці театром рухів, емоцій, динаміки, енергії та ритму. Тож, як говорять вашингтонські театрали, ці вистави треба дивитися, а не слухати. Досягнення театру та його головного режисера відзначені чисельними нагородами місцевого рівня. Тож колектив театру планує продовжувати експерименти з безслівними виставами.

Паата Цікурішвілі каже: “Наша друга вистава “Гамлет” теж без слів. Ми єдиний театр, який робить таке незвичне видовище”.

Як “Магбет” так і “Гамлет” будуть показані в концертно-театральному центрі імені Кенеді у Вашингтоні, з яким підписаний п'ятирічний контракт про співпрацю. Фінал вистави “Макбета” у постановці театру “Синетік”, не дивлячись на загальну трагічність, закінчується оптимістично. Тиранія переможена, людське відштовхує диявольське і перемагає життя.

XS
SM
MD
LG