Спеціальні потреби

США надішлють до Іраку цивільних фахівців


Сполучені Штати надішлють до Іраку більшу кількість цивільних фахівців, щоб стимулювати у цій країні політичний та економічний розвиток. Цей крок передбачає, що базованих у Багдаді службовців дипломатичного корпусу буде прикріплено до груп сприяння відбудові у провінціях.

Державний секретар Кондоліза Райс вважає такий захід важливим елементом у новій стратегії Президента Буша. Вона називає ініціативу “трансформаційною дипломатією”. Райс заявила про плани Держдепартаменту надіслати до Іраку та Афганістану більшу кількість цивільних службовців, щоб безпосередньо на місцях стимулювати зусилля у боротьбі з глобальним тероризмом:

“Для досягнення успіху потрібні не лише військові сили. Керуючись демократичними принципами, ми мобілізуємо нашу допомогу в сфері розвитку, наше співчуття, нашу багатогранну дипломатію та силу ідей. Головна мета – здобути перемогу у тому, що стане боротьбою поколінь”.

Виступаючи перед учасниками слухань Палати представників Конгресу в справі бюджету на зовнішню політику США, Райс зазначила, що Державний департамент наймає для роботи в Іраку додатковий цивільний персонал. Цих людей буде прикріплено до команд, які працюватимуть за межами Багдаду для прискорення в провінціях політичного та економічного розвитку. Головний дипломат США додала, що цивільні фахівці діятимуть у співпраці з 21 тисячею військовослужбовців, яких Президент Буш має намір надіслати до Іраку в недалекому майбутньому.

Кондоліза Райс додала: “При створенні цих команд ми встановили партнерські стосунки з Міністерством оборони та військовими, щоб цивільні в тісній співпраці з командуванням змогли допомагати протистояти насильству”.

Військові командири вже попередили Адміністрацію Президента, що її стратегія в Іраку не матиме успіху, якщо до виконання планів відбудови не залучити більшу кількість цивільних установ. Однак офіційний Пентагон, як повідомляють, має застереження щодо запиту Державного департаменту призначити на 350 цивільних посад у Іраку військових резервістів. Голова ж зовнішньополітичного відомства каже, що для підбору необхідної кількості цивільних фахівців треба не менше, аніж півроку:

“Ми не маємо альтернативи військовим та національній гвардії, які б вже зараз були готові виконувати в Іраку функції інженерів, юристів або аграрників. І тому наш обов’язок – опрацювати концепцію створення Цивільного корпусу”.

Держсекретар Райс заявила учасникам конгресових слухань, що шукатиме додаткових фондів для підсилення цивільного персоналу в Іраку. Пропонований Президентом Бушем бюджет на наступний рік для Державного департаменту та інших відомств закордонної політики США сягає майже 40 мільярдів доларів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG