Спеціальні потреби

Щороку від серцевих недуг помирає 70 мільйонів


Всесвітня oрганізація oхорони здоров’я заявляє, що близько 70 мільйонів людей у світі щороку помирають від серцево-судинних захворювань. Нове дослідження показує, що люди з Південної Азії мають більше шансів отримати інфаркт міокарда, ніж ті, хто належить до інших етнічних груп.

Відомо, що передумовами для серцевих недуг є невідповідне харчування, недостатня кількість фізичних вправ та куріння. Ці фактори, як припускають, не є головними причинами частих інфарктів у вихідців із Південної Азії.

Нове дослідження, у якому взяло участь 30 тисяч людей у 52 країнах показало, що вік 53 – 54 роки є середнім для серцевих нападів у мешканців Південної Азії, у той час як для інших регіонів, це 58 – 59 років.

Лікар Салім Юсуф з університету Мак-Мастер у місті Гамільтон, що в канадському штаті Онтаріо, взяв участь у дослідженні, яке визначає головні фактори ризику. Лікар намагався пояснити, чому саме вихідці з Південної Азії є особливо вразливими:

“Ми можемо пояснити це, базуючись на дев'ятьох факторах ризику, які є основною причиною більшості серцевих нападів серед жителів Південної Азії. Це – куріння, високий рівень холестерину, діабет, гіпертонія, погане харчування, так само як і недостатнє споживання овочів чи фруктів, недостатня кількість фізичних вправ, стрес і вживання алкоголю”.

Лікар Юсуф говорить, що певну роль тут відіграє спадковість, але інші причини можуть полягати у поганому харчуванні. Дослідження показують, що мешканці Південнї Азії споживають лише половину від необхідної кількості овочів та фруктів, які більшість експертів рекомендують для доброго здоров’я. А поза тим, каже лікар Юсуф, овочі в стравах настільки переварені, що втрачають майже усі необхідні вітаміни. А коли жителі Південної Азії переїжджають до інших країн, де доступними є заклади швидкого харчування, рівень холестерину у них стрімко зростає.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG