Спеціальні потреби

ПАРЄ оприлюднила висновки щодо України


Окрім чесних виборів, в Україні не виконана жодна з обіцянок Майдану. Про це заявили співдоповідачки Парламентської Асамблеї Ради Європи Ганне Северінсен та Ренате Вольвенд.

Як ідеться в оприлюдненому сьогодні інформаційному повідомленні за результатами їх минулорічного візиту в Україну, сучасна політична реальність в країні демонструє, що крім проведення вільних і прозорих виборів у березні 2006 року обіцянки, які давали на Майдані, щодо чесного та компетентного управління та запровадження принципів верховенства права не виконані.

Як підкреслено у документі, новий Кабінет Міністрів переобтяжений урядовцями, які уособлюють відстоювання корупційних бізнес-інтересів та виборчі маніпуляції часів минулої президентської кампанії. При цьому співдоповідачки зазначають, що непрозорі коаліційні переговори, які тягнулися впродовж півроку, та позалаштункові торги при створенні “великої коаліції” призвели до того, що виборці не знають, за кого насправді вони голосували.

Співдоповідачки ПАРЄ закликали також до припинення “бойових дій” між Президентом Віктором Ющенком і Прем’єр-міністром Віктором Януковичем.

“Конфронтація, що триває, зводить нанівець сподівання на політичний консенсус, необхідний для прискорення вкрай необхідних Україні реформ” – зазначено в інформаційному повідомленні за наслідками візиту. Документ визнає в цілому позитивну роль Універсалу національної єдності, як спроби підтримати курс на реформи та євроатлантичну інтеграцію. Проте, як сказано, на ділі це лише дало змогу Партії регіонів прийти до влади і виконувати владні функції, не надто дотримуючись положень Універсалу.

Українську політичну систему європейські співдоповідачки називають “непередбачуваною”, при якій угоди між політичними силами підписують тільки для того, щоб порушити їх наступного ж дня. При цьому, як зазначено, політикуму бракує стратегії та зацікавленості у реформах, а до держуправління повертаються дискредитовані ще за часів Леоніда Кучми особи.

За словами Вольвенд та Северінсен, усе згадане породжує сумніви у незворотності духу Універсалу та серйозно підриває міжнародну репутацію України як надійного партнера.

Цю інформацію оприлюднено за результатами візиту Ганне Северінсен та Ренати Вольвенд в Україну 9 - 12 жовтня 2006 року.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG