Спеціальні потреби

США витратили мільярди на відбудову Іраку


Аудитори подають останні дані щодо виділених на реконструкцію в Іраку коштів, які були витрачені неналежним чином. За їх словами, ці цифри становлять мільярди доларів. Таким чином, Комітет зі збройних сил Палати представників вирішив направити до Іраку інспекторів, які протягом двох місяців перевірятимуть, як проходить відбудова цієї країни.

Від 2003-го до 2005-го років США виділили 22 мільярди доларів на реконструкцію Іраку. Однак, як вказують деякі звіти, результати цих зусиль – мінімальні. Таким чином, контрольований демократами Комітет зі збройних сил Палати представників вимагає від урядових аудиторів та інспекторів пояснень.

За словами аудиторів, ті, хто планував роботи з реконструкції, розраховували, що війна до цього моменту вже давно закінчиться. Натомість, лише минулого тижня Президент Буш запропонував збільшити кількість солдатів в Іраку. Наразі Пентагон проводить перевірку діяльності найбільших підрядчиків в Іраку. Головний Інспектор Міністерства Оборони, генерал Стюарт Боуен передбачає, що фінансові втрати американців в Іраку складатимуть три мільярди доларів.

У свою чергу уряд Іраку виділив на реконструкцію країни 14 мільйонів доларів, які надійшли з прибутків від продажу нафти. Члени комітету сумніваються, що ці кошти були витрачені належним чином.

Головний інспектор міністерства оборони США Стюарт Боуен каже: “Беручи до уваги, що за останні три роки країна пережила три уряди, а механізм звітності керівництва просто відсутній, ми не маємо точних даних, скільки з цих коштів від 2004-го року були витрачені на реконструкцію”.

Генеральний ревізор США сказав, що контракти з так званою надлишковою вартістю, дають можливість уряду Іраку витрачати надані кошти на власний розсуд. Ця формула має бути переглянута, каже він. Тимчасом, Президент Буш просить законодавців асигнувати додаткових мільярд двісті мільйонів доларів на відбудову Іраку та відновлення ринку праці. Однак, зважаючи на непрозорість ситуації, голова комітету вимагає попереднього аналізу. За два місяці перебування в Іраку урядові аудитори мають з’ясувати скільки коштів, виділених на реконструкцію Іраку, було витрачено марно.

XS
SM
MD
LG