Спеціальні потреби

Кінах протидіятиме зниженню статусу РНБО


Анатолій Кінах протидіятиме спробам знизити статус Ради національної безпеки та оборони. Про це голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони, член РНБО заявив на прес-конференції в Києві.

Анатолій Кінах категорично проти зниження статусу РНБО і обіцяє жорстку протидію:

“Я буду жорстко протидіяти спробам знизити статус Ради національної безпеки і оборони нашої держави. Це конституційний орган, це унікальна можливість шукати об'єктивні компромісні рішення незалежно від того, хто представляє яку політичну структуру в Раді нацбезпеки і оборони, на принципах пріоритету загальнонаціональних економічних і політичних інтересів”.

Кінах назвав неприпустимими пропозиції зареєстрованого у парламенті законопроекту, що передбачає обмеження функцій Ради нацбезпеки та ліквідацію посади секретаря РНБО:

Анатолій Кінах заявляє: “Я вважаю, що це неприпустимі речі. В умовах, коли в світі зростає політична та економічна конкуренція, коли такі явища як міжнародний тероризм, наркобізнес, незаконна міграція, комп'ютерний тероризм уже мають транснаціональний характер, в державі повинен діяти потужний орган, який займається національною безпекою”.

Як повідомив Кінах, усі згадані питання національної безпеки стояли на порядку денному засідання РНБО, яке відбулося у четвер 18 січня.

Він також нагадав, що наприкінці минулого року РНБО схвалила проект стратегії національної безпеки, який планується остаточно затвердити у першій половині лютого.

Нагадаємо: на початку січня у Верховній Раді була зареєстрована законодавча ініціатива депутатів від Партії регіонів “Про внесення змін до Закону України “Про Раду з питань національної безпеки і оборони України”. Законопроект пропонує скасувати посаду секретаря Ради нацбезпеки, деякі функції Ради перекласти на Секретаріат Президента, а рішення РНБО вважати чинними лише після скріплення підписом прем'єр-міністра.

Раніше, коментуючи законодавчу ініціативу регіоналів, заступник голови Секретаріату Президента Арсеній Яценюк назвав її “ланкою в одному ланцюжку”. Йдеться, на думку президентського радника, про спроби максимально урізати повноваження глави держави, зосередивши всю повноту влади в одних – прем'єрських – руках.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG