Спеціальні потреби

Помер колишній президент США Джеральд Форд


У Каліфорнії на 94-му році життя помер колишній президент США Джеральд Форд. Останніми роками він багато хворів. У січні він переніс запалення легень, які дали ускладнення на серце.

В історію Америки Форд увійшов як довгожитель серед людей, які до цього часу займали посаду президента США. Також він був єдиним президентом країни, який потрапив до Білого Дому без виборів.

Президент США Джордж Буш назвав Джеральда Форда великим американцем, який віддав найкращі роки свого життя служінню Америці.

А колишній президент Джиммі Картер, який переміг Форда на виборах у 1976-му році, назвав свого тодішнього опонента “великим державним діячем”, який часто залишав політику позаду заради знайдення спільної мови в критично-важливих питаннях для Сполучених Штатів.

Смерть Джеральда Форда викликала хвилю смутку по всій країні, смутку за державним діячем, який віддано служив своїй країні. У зверненні до народу президент Буш згадав колишнього президента як людину, яка об'єднала Америку після скандальної відставки президента Річарда Ніксона.

Джордж Буш Президент США: “Для примирення країни потрібна була стійка рука. Джеральд Форд з'явився якраз у той складний для нас час. За час його перебування при владі американський народ переконався у його абсолютній чесності і доброзичливості”.

За словами Президента Буша, Джеральд Форд завжди матиме особливе місце в пам'яті американського народу.

Чинний віце-президент США Річард Чейні, який в уряді Форда був керівником співробітників Білого Дому, сказав, що Форд дав країні силу, мудрість і здоровий глузд у час найбільшої конституційної кризи зчасу громадянської війни і повернув країні довіру до президентства.

Вдова колишнього президента Рональда Рейґена - Ненсі Рейґен також віддала Фордові належне за його палку відданість країні.

XS
SM
MD
LG