Спеціальні потреби

У Латвiї розпочався саміт НАТО


У латвійській столиці Ризі розпочався перший на території колишнього СРСР саміт НАТО. Коли лідери країн членів НАТО зберуться за круглим столом, на порядку денному стоятимуть такі проблеми як ефективність збройних сил Альянсу, тероризм, міжнародна злочинність, нелегальна міграція, енергетична безпека тощо. Хоча питання розширення Альянсу у Ризі не обговорюють, генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер пообіцяв підтримати бажаючих приєдатися до організаціі.

Рішення провести цьогорічну зустріч країн членів Альянсу саме у Ризі носить символічний характер, адже НАТО впритул наблизилось до кордонів Росії, яка наполегливо опозиціонує себе до Альянсу. Експерти прогнозують, що від рішень, прийнятих у Ризі, залежатимуть відносини НАТО з Росією на найближче майбутнє.

У самій Латвії, як і в усіх прибалтійських країнах, саміт розглядають як гарантію сувернітету колишніх республік СРСР.

До речі, це уже другий саміт НАТО в країнах впливу колишнього СРСР. У 2002 році лідерів Альянсу приймали у Празі. Для більшості з двох мільйонів трьохсот тисяч латишів прийняття в НАТО та проведення саміту у Ризі – здійснення давньої мрії – гарантувати свою незалежність.

Однак, не всім у Латвії подобається членство в НАТО. Майже тридцять відсотків населення цієї маленької держави - росіяни, для багатьох з них членство в Альянсі ще один крок у протилежному кроці від історичної батьківщини.

Хоча Рига ще далеко не позбулась свого радянськго минулого, нагоду провести саміт тут розглядають як можливість продемонструвати, що латишів не даремно прийняли до НАТО. Тисячі добровольців допомагають провести конференцію на міжнародному рівні. Підтвердженням цього служить вже і те, що у Ризі, починаючи від аеропорту і закінчуючи ставленням охоронців до журналістів, відчувається бажання латишів довести, що їх країна є повноправним членом європейського суспільства.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG