Спеціальні потреби

Учені доводять цілющі властивості червоного вина


Про цілющі властивості червоного вина здогадувалися ще у стародавні часи. Але у наш час цьому має бути наукове підтвердження.

Проводячи лабораторні досліди на мишах, американські дослідники дійшли висновку, що один з компонентів у червоному вині здатний зменшити у тварин ризик захворювань на діабет, проблеми печінки та пов'язаних з ожирінням недуг. Людство завжди мріяло про еліксир молодості. Однак дослідники кажуть, що червоне вино спроможне, бодай частково, омолодити людину. Воно, за твердженням вчених, може уберегти від захворювань ясен, серця та навіть попередити інсульт. Окрім того, завершені у вересні дослідження доводять, що помірні дози Каберне Савіньйон зменшують ризик хвороби Альцгаймера. Вживанням червоного вина також можна наполовину зменшити небезпеку раку простати у чоловіків. Зокрема медичний дослідник Джанет Стенфорд говорить так: «Один з найбільш цілющих хімічних компонентів - ресвіратрол, міститься у шкірці червоного винограду. Він має антиоксидантний та проти-запалювальний ефекти».

Останні лабораторні дослідження довели, що значні дози ресвіратролу здатні продовжити життя мишам, якщо вони почали його вживати у середньому віці. Вчені давали двом групам мишей однакову жирну їжу. Щоправда, першій групі разом з їжею давали ресвіратрол. Вагу при цьому швидко набирали обидві групи гризунів – однак розмір печінки мишей, яким вводили хімікат, не збільшувався і вони прожили довше. Щоправда, мишам давали велетенські дози ресвіратролу. Людині, щоб прийняти таку дозу, треба було б випивати на день принаймні тисячу пляшок червоного вина. Вчені ще вивчають цей елемент і наголошують, що навіть помірне вживання червоного вина може мати для людей негативні наслідки. Зокрема медичний дослідник Дейвид Фінкельштейн застерігає: «Я б нікому не радив збільшувати свій денний раціон їжі за рахунок вживання вина, бо воно також має калорії. Якщо ви випиватимете щодня по склянці і не зміните стилю життя, то лише наберете зайві кілограми».

Американська асоціація серцевих захворювань застерігає не починати пити червоне вино великими дозами, оскільки дослідження показують і негативний вплив алкоголю.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG