Спеціальні потреби

Буш зустрівся з представниками найбільших автобудівників США


Останні висловили своє занепокоєння з приводу дедалі жорсткішої конкуренції з боку азійських автовиробників. Президент погодився, що часи для американських виробників справді нелегкі, й висловив підтримку збентеженим бізнесменам.

Після годинної зустрічі виконавчий директор компанії ''Форд'' Алан Мулелі сказав, що президент з розумінням поставився до серйозних проблем, які постали перед індустрією: «Ми говорили про важливість автомобільної індустрії у Сполучених Штатах, про робочі місця, які вона створює, про нашу конкурентноздатність у світі. І президент чітко розуміє важливість цього бізнесу для США і для глобальної економіки».

Так звана "Велика Трійка" - Ford, General Motors та Chrysler Group - попросили про зустріч з президентом після оголошення великих фінансових втрат цього року. У той час як японська компанія Toyota готується обігнати General Motors як найбільший автовиробник у світі, бізнесмени жадають жорсткіших торгових переговорів з Китаєм, Японією та Південною Кореєю. Виконавчий директор ''Дженерал Моторз'' Рік Ваґонер звинуватив деякі азійські країни у несправедливих перевагах, заявивши, що деякі з них систематично знижували вартість своєї валюти, щоб дешевше продавати свої товари у США. Зокрема він говорить так: «Значна перевага у ціні, величезна перевага у прибутках, які потім можна реінвестувати у нові технології, що, з часом, звісно ставить нас у невигідне конкурентне становище».

Президент Буш зустрівся з лідерами авто індустрії буквально за кілька годин до свого відбуття на зустріч з членами організації Азійсько-тихоокеанського економічного співробітництва. Він каже, що має намір обговорити ситуацію з бізнес-партнерам Америки. «Мій меседж нашим торговим партнерам - поступайте з нами так, як ми поступаємо з вами. Наші ринки відкриті для ваших товарів, і ми очікуємо, що ваші ринки будуть відкриті для наших, включаючи автомобілі», - сказав Буш.

Американські автовиробники також обговорили шляхи зменшення дедалі більш коштовного медичного забезпечення для працівників, яке, за словами Великої Трійки, наразі коштує більше у собівартості кожної машини, ніж сталь, з якої вона зроблена. Президент Буш охарактеризував зустріч як початок тривалого діалогу і зазначив, що хоче працювати з Великою Трійкою для зміцнення й пожвавлення авто індустрії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG