Спеціальні потреби

Райс підбила підсумки візиту до північно-східної Азії


Державний секретар США Кондоліза Райс позитивно оцінила реакцію міжнародного співтовариства на проведене дев’ятого жовтня ядерне випробування Пхеньяна, і зокрема проголошення санкцій ООН проти КНДР.

Про це держсекретар заявила учора у Вашингтоні на зустрічі за підсумками свого візиту до країн північно-східної Азії. Як повідомила Держсекретар, Вашингтон та його союзники опрацювали дипломатичну стратегію, суть якої полягає у тому, аби переконати уряд Кім Чен Іра відмовитись від ядерної програми. Поведінка Північної Кореї створює труднощі для країн регіону, а тому Південна Корея, Росія, Японія і Китай повинні активно шукати шляхів врегулювання напруження на Корейському півострові, говорить Райс: «Мета нашої дипломатії була і буде скерована на створення міжнародної атмосфери, що змушує Пхеньян приймати продумані рішення і вимагати повної підзвітності за уже зроблені кроки. Президент Буш неодноразово казав, і я наголошувала, що США не мають наміру атакувати або нападати на Північну Корею. Світ повинен розуміти, що заяви Північної Кореї про ворожість нашої політики є нічим іншим, як відмовою уряду приймати конструктивні рішення і виконувати їх».

Держсекретар заявила, що Америка та її союзники в регіоні розглядають різні варіанти співпраці на випадок агресії Північної Кореї. Це охоплює галузь ракетної оборони, пошуки радіоактивних матеріалів, а також виявлення банків і компаній, які фінансують ядерну програму КНДР. Ключовими моментами у цьому, за словами Райс, є резолюція ООН, що забороняє продаж певних видів зброї і устаткування Пхеньянові. «Передавання ядерної зброї чи ядерних матеріалів КНДР будь-якій іншій державі чи неурядовій структурі вважатиметься смертельною загрозою США, і ми змусимо Північну Корею понести повну відповідальність за наслідки таких дій», - додала Райс.

Держсекретар заявила, що двері залишаються відчиненими у разі готовності Північної Кореї повернутися за стіл міжнародних переговорів, розпочатих ще три роки тому. Розмови зайшли у глухий кут понад рік тому, в основному через бойкот Пхеньяна. Але, на думку Райс, поступ у цій справі можливий, зокрема, якщо Північна Корея поставиться до них серйозно.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG