Спеціальні потреби

У мусульман закінчився священний місяць Рамадан


Цього тижня святом Ід Аль Фітр мусульмани відзнчили кінець священного місяця Рамадан, і уперше святкування з нагоди закінчення Рамадану в Афганістані стали початком релігійних свобод для жінок, адже тепер жінки можуть відзначати це свято у мечетях.

У минулому лише афганські чоловіки могли відвідувати мечеть на час відзначення Ід-аль-Фітру - триденного свята, що знаменує закінчення святого місяця Рамадан, протягом якого мусульмани від сходу до заходу Сонця утримуються від їжі, паління і статевих стосунків. Уперше цього року афганським жінкам дозволено брати участь у спеціальних молитвах з нагоди цього свята. Наприклад, у Кабулі для жінок відведено окремі мечеті. Шукрія Баракзаї – член афганського парламенту говорить так: «З одного боку я радію, а з іншого мені болить, що там так мало жінок. Це пов'язано не з релігією, а з нашою культурою. Тому так мало жінок приходять до мечетей».

Більшість афганських жінок ніколи не молилися у мечетях. І донедавна ніхто цим не турбувався. Але часи змінюються. Тепер у Кабулі і його передмістях мечеті відкривають свої двері для жінок. І як цього вимагають ісламські традиції, без присутності чоловіків. «Безумовно, кожен день приносить нові зміни. У майбутньому жінок чекатимуть великі зміни в Афганістані», - додає Шукрія Баракзаї.

Молитви у мечеті з нагоди свята Ід-аль-Фітр стали новим досвідом для жінок. А саме свято є не лише родинним. Друзі, знайомі, сусіди при зустрічах обов'язково обмінюються теплими вітаннями. Шукрія думала цього року взяти зі собою до мечеті доньку, але її чоловік вирішив, що краще зачекати до наступного року, коли мечеть для жінок відкриється у їхньому районі.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG