Спеціальні потреби

Верховний Суд США знову приступив до роботи


Після літньої перерви розпочав нову сесію Верховний Суд Сполучених Штатів. На порядку денному - розгляд 38 справ, 17 з яких пов'язані з бізнесом.

Верховний суд США має вирішити, чи є конституційним федеральний закон про заборону процедури, яку її противники називають штучно викликаним викиднем, а ті, хто виступає за її збереження - абортом на пізній стадії. Суди нижчої інстанції проголосили цей закон неконституційним, бо в ньому не передбачаються виключення для тих випадків, коли необхідність аборту обумовлена надзвичайними медичними обставинами. Юрист Айлін Джерослав говорить так: ''У немовля не було ані частини мозку, ані частини черепа. Прогнози похмурі''. Вже за досить пізньої вагітності, юрист з Нью-Йорку Айлін Джерослав дізналася, що її немовля мало генетичні дефекти та не виживе після народження. Вона наважилася на так званий пізній аборт або штучно викликаний викидень - процедуру, яку адміністрація Буша вважає аморальною. По боці уряду - правник, що спеціалізується на конституційних справах - Джей Секулов. «Це - невиправдана процедура», - запевняє він.

Загалом же оглядачі вважають, що призначення до колегії Верховного Суду двох нових, відомих консервативними поглядами суддів, вирішить наболілу справу на користь обмежень прав жінок на аборти. Проти цього виступають активісти руху за свободу вибору. Зокрема Роджер Еванс з організації ''Плановане батьківство'' каже: «Поставлений на карту найважливіший принцип - захисту стосунків між лікарями і пацієнтами від втручання політиків».

Верховний Суд також вирішуватиме долю рішення суду нижчої інстанції, згідно з яким тютюнова компанія «Филип Морріс» має виплатити у формі компенсації приблизно 80 мільйонів доларів родині померлого курця зі штату Орегон. Фірма намагається оскаржити це рішення.

Інша бізнес-справа, пов'язана з намаганням захисників довкілля оскаржити рішення суду нижчої інстанції, яким одній енергетичній компанії дозволялося б продовжувати вживати застарілі енерго генератори, які не оснащені коштовним обладнанням для еко-контролю.

В соціальній сфері - шкільні управління міст Сієтл, у штаті Вашингтон та Луїзвілл, штату Кентуккі, домагаються більш рівномірного з точки зору расової приналежності, розподілу учнів по школах. Нинішня сесія Верховного Суду США триватиме до червня наступного року.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG