Спеціальні потреби

«Лікарі без кордонів» тепер працюють і у США


Відома своєю роботою у багатьох гарячих точках світу гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» поширила свою діяльність і на Сполучені Штати. Щоправда, місія «добродійників» у США відрізняється від їх роботи у знедолених куточках планети.

За офіційною статистикою американського уряду, у світі нараховується 33 мільйони біженців. З них понад 20 мільйонів – це так звані переміщені особи, які шукають порятунку від конфліктів у межах своїх країн. Бретт Дейвіс - координатор організації «Лікарі без кордонів» досвід працівника гуманітарної організації він набув у Дарфурському регіоні Судану. Він говорить так: «На мою думку, це пояснити дійсно важко. Таке треба випробувати на собі, щоб зрозуміти, через які труднощі проходять ці люди». Нині «Лікарі без кордонів» намагаються донести свій досвід до людей у Сполучених Штатах.

Трав’янисті газони Проспектового парку у серці Бруклина вони перетворили на табір біженців. Експонати експозиції говорять самі за себе. Солом’яні хатки, поліетиленові та брезентові шатра виразно контрастують на фоні розташованих лише в кількох метрах солідних багатоквартирних будинків. Тисячі нью-йоркців, які кожного дня оглядають експозицію, раніше і гадки не мали про те, що хтось у світі живе в таких жалюгідних умовах. Це і є одна з місій кампанії - каже виконавчий директор американської філії «Лікарів без кордонів» Ніколас де Торренте. Інша мета - привернути увагу відвідувачів та засобів ЗМІ до мало відомих світу проблем у країнах на кшталт Колумбії чи Конго: «Медія часто не приділяють достатньо уваги цим кризам, цим конфліктам, і ми називаємо їх занедбаними або недостатньо висвітленим. Я особисто бачу значну прогалину в тому, як ЗМІ повідомляють про події в деяких регіонах світу».

Допомогти привернути увагу громадськості до трагедій намагаються і деякі голлівудські зірки. Після відкритя нью-йоркської експозиції, Бред Піт та Анджеліна Джолі пожертвували один мільйон доларів «Лікарям без кордонів». «Її подарунок не має жодних обмежень щодо використання. А це означає, що ми ці гроші можемо вкладати, керуючись гуманітарними принципами, саме туди, де вони найбільше потрібні, допомагати людям у найбільшій скруті. Бо гроші не прив’язані до конкретного проекту», - додає Ніколас де Торренте.

Утім, самих лише пожертв чи експозицій недостатньо для того, щоб покращити долю біженців. У деяких гарячих точках існує проблема безпеки працівників гуманітарних організацій. Побоюючись за своїх людей, «Лікарі без кордонів» змушені були ще в 2004 році припинити операції в охопленому війною Іраку. Що ж до донесення актуальної проблеми до американців – тут, як здається, затримки не буде. Після Нью-Йорку «Лікарі без кордонів» планують перевезти в наступному році свою експозицію до Атланти, а відтак Нешвілу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG