Спеціальні потреби

Папа Бенедикт зустрівся з представниками мусульманських країн


Папа Бенедикт Шістнадцятий переконаний, що майбутнє світу невід'ємно залежить від дружніх відносин між християнами і мусульманами. Про це глава римо-католицької церкви заявив на зустрічі з представниками мусульманських країн.

Папа Бенедикт Шістнадцятий запевнив дипломатів з мусульманських країн у тому, що з «глибокою повагою» ставиться до усіх послідовників ісламу. Він також закликав християн і мусульман співпрацювати у подоланні в світі насильства та нетерпимості. «Релігійний та культурний діалог між християнами і мусульманами не можна скорочувати до мінімуму. Навпаки, він критично важливий, і від нього залежатиме наше майбутнє», - додав понтифік. При цьому він процитував свого попередника Папу Івана Павла Другого, який закликав до «взаємо обміну» на всіх рівнях, включно зі свободою релігії.

Зустріч з мусульманськими посланниками відбувалася за ініціативою Ватикану у папській резиденції у передмісті Риму. Її причиною стала негативна реакція мусульман всього світу на виступ Папи у Німеччині. Він подав як цитату, на їх погляд, негідний вислів з критикою основоположника Ісламу пророка Магомета, сказаний візантійським імператором у 14 столітті. Варто зазначити, що Папа неодноразово пояснював, що його слова були витягнуті з контексту, і він особисто не поділяє думок імператора. На зустрічі у понеділок понтифік безпосередньо причини зібрання не назвав, а лише зазначив, що обставини, якій привели до зустрічі - добре відомі.

Водночас посол Іраку у Ватикані висловив надію, що проведена Папою зустріч покладе край обуренню в мусульманському світі. «На мою думку, слід залишити позаду те, що сталося, і почати прокладати мости між цивілізаціями. Заглиблюватися в дискусію про зіткнення цивілізацій дійсно не варто», - сказав він. На зустріч, що транслювалася радіо і телебаченням Ватикану також були запрошені лідери мусульманської громади Італії.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG