Спеціальні потреби

Як нагодувати голодних дітей світу обговорювали у Вашингтоні


Американські сенатори нещодавно зустрілися у Вашингтоні з високопоставленими представниками ООН. Обговорювалася чи не найболючіша у людському суспільстві тема: недоїдання серед дітей та міжнародні зусилля щодо подолання цієї проблеми.

У минулорічному звіті продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй говориться, що у світі через недоїдання помирають шість мільйонів дітей. Найвища смертність у країнах на південь від Сахари та в Південній Азії. Енн Венеман, яка очолює дитячий фонд ЮНІСЕФ виступила нещодавно на слуханні комітету Сенату США з питань міжнародних відносин. Вона заявила, що голодним дітям можна допомагати не лише звичайним наданням екстреної харчової допомоги. «Здоров'я вагітних, поживне та корисне харчування, годування материнським молоком, краща освіта, ефективний епідеміологічний контроль, врегулювання доступу на ринок безпечних продуктів. Потрібний інтегрований підхід», -говорить вона.

Джулі Ґербердінґ, директор Центрів США з питань санітарно-епідеміологічного контролю каже, що в подоланні проблеми дитячого недоїдання важливі зусилля як урядів, так і бізнесів. «Спроможність приватного сектора запроваджувати інновації, можливо, навіть переважає деякі урядові заходи. Все, що вимагається від новаторів, - це ризикнути. Дуже важко змусити гнучко працювати державні долари. Легше, щоправда не без ризику, обійти бюрократичні тенета і налагодити роботу підприємницького сектора», - додає вона. Виконавчий директор Світової продовольчої програми ООН Джеймс Морріс заявив членам сенатського комітету, що природні катаклізми на кшталт землетрусу і цунамі в Індійському океані, стали повчальним уроком для міжнародних центрів дії за надзвичайних обставин. Зокрема він говорить так: «Наша програма колись на 80 відсотків працювала на галузях розвитку, запобігання і пом'якшення наслідків. Нині, ми майже 85 відсотків ресурсів відаємо на безпосередні заходи за умов стихійного лиха. Отже наші обмежені фінансові можливості зараз здебільшого спрямовані на рятування людей за надзвичайних обставин. Це, у свою чергу, скорочує асигнування міжнародних програм освіти, які мали б сприяти підготовці майбутніх кадрів».

Слухаючи доповіді представників ООН, члени очоленої республіканцем Ричардом Луґаром комісії з міжнародних відносин Сенату намагалися знайти найефективніші шляхи подолання проблеми недоїдання серед дітей. Об'єднані Нації зобов'язалися не пізніше 2015 року скоротити кількість голодуючих у світі вдвічі. За цей самий час ООН має намір на дві третини зменшити і статистику дитячої смертності.

XS
SM
MD
LG