Спеціальні потреби

Американці вимагають зробити захворювання на рак національним пріоритетом


Цього тижня у Вашингтоні зібралися люди, хворі на рак, ті, хто врятувався від захворювання на цю недугу а також активісти, дослідники та науковці у цій сфері.

Вони вважають, що на дослідження в області попередження та лікування раку потрібно виділяти більше грошей. Їхня мета - домогтися від уряду США визнання захворювання на рак національним пріоритетом. «Свято на пагорбі», так називають учасники зібрання свою акцію, влаштовану біля Капітолію. Сюди прийшли люди з раковими захворюваннями, науковці, дослідники, а також активісти. «Останні п'ять років я хворію на рак грудей, і зараз маю четверту стадію, що означає, що рак почав прогресувати крізь мою кісткову систему і поширився в усьому тілі. Але останні кілька років я почуваюсь добре», - говорить одна з усаників заходу.

Тисячі людей, Американці та іноземці, подорожують до Вашингтону, щоб посилити голос на підтримку досліджень в області ракових захворювань та переконати федеральний уряд визнати боротьбу з захворюванням на рак національним пріоритетом. Дейл Доусон працює медсестрою у центрі ракових захворювань. Її двічі діагностували на рак грудей. «Я приїхали сюди, щоб нагадати про ракові захворюваняя. І щоб довести до відома конгресменів та сенаторів, що ми маємо голос і нас почують», - каже вона. Доусон зазначає, що якби її діагностували на рак 15 років тому, вона б не вижила.

Спонсорами влаштованої акції є Американське Суспільство Боротьби з Раковими Захворюваннями та інші громадські організації, що займаються питаннями ракових захворювань. Венді Сілиґ з організації ‘‘Американське суспільство боротьби з раковими захворюваннями’’ говорить так: «Минулого року Американський Конгрес вперше скоротив фінансування Національного Інституту Дослідження Захворювання на Рак. Цього року знову існують пропозиції щодо скорочення фінансування, і це є прямо таки протилежним напрямком розвитку. Покращення шляхів діагностики та лікування захворювання на рак - ось чого ми прагнемо і чому ми тут».

Пацієнти, хворі та ті, що одужали вважають, що продовження фінансування є дуже актуальним. Зокрема хвора Кріста Джейлі каже так: «Зараз ми на шляху відкриття багатьох ліків та препаратів, і навіть якщо вони не виліковують від раку, то принаймні ці препарати допомагають таким людям як я жити повноцінним життям та сприймати рак, як хронічну хворобу».

Так прикладом передового, нещодавно розробленого препарату проти раку жіночих статевих органів є вакцина, що з'явилася саме цього року. Це перша вакцина, що була розроблена саме для того, щоб попередити захворювання. Цьогорічна акція носила частково політичний характер. Чимало з цих людей прийшли сюди боротися за свої права, за хворих на рак, прийшли, щоб надихнутися мужністю тих, хто здолав цю хворобу, а також щоб згадати сім`ї та друзів тих, хто помер від раку.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG