Спеціальні потреби

Тимошенко: бюджет - загроза нацбезпецi


“Загрозою національній безпеці” назвала Юлiя Тимошенко поданий урядом проект бюджету на наступний рік. За висновком лідерки БЮТ, державний кошторис передбачає збагачення правлячої партії ціною масштабного зниження рівня життя в Україні.

“Вони неприкрито грабують, бо знають, що прийшли ненадовго”. Так прокоментувала Юлія Тимошенко проект бюджету на 2007 рік. Поданий урядом Януковича держкошторис лідерка БЮТ вважає таким, що повертає економіку в тінь та, через тіньові схеми, перерозподіляє матеріальні блага на користь однієї правлячої партії – як було сказано, “здоює всю країну в одне відро”. Така бухгалтерія несе загрозу національній безпеці, стверджує очільниця опозиції:

«Це найнепрофесійніший бюджет найнепрофесійнішого уряду України... Тому що цифри, які надані в цьому бюджеті, вони є такими, цифри і положення, які загрожують національній безпеці України. Власне, можна назвати цей бюджет бюджетом національної небезпеки».

В урядовому проекті Тимошенко нарахувала два десятки загроз. Збільшиться тиск на підприємців, яких обкладуть новими податками. Запланований рекордний бюджетний дефіцит означатиме зростання державного боргу. Прихований борг зросте також, каже Тимошенко, бо в бюджеті передбачені необмежені державні гарантії підприємствам – читай, Партія регіонів надаватиме необмежені державні гарантії своїм бізнесам. Відновлення вільних економічних зон, свого часу закритих “помаранчевим” урядом, зменшить доходи бюджету на 7 мільярдів гривень. Ще 2 мільярди недорахується скарбниця через призначення керівниками державних корпорацій виключно представників Партії регіонів – на ці посади, як підозрює лідерка БЮТ, їх поставлено відмивати державні кошти. Небезпеку вона бачить і в тому, що в разі прийняття цього бюджету уряд сам, без жодних конкурсів зможе визначати монополіста з постачання газу, а заплановане триразове підвищення мита на імпортовані нафтопродукти призведе до закриття доступу імпортного пального і формування цін на бензин внутрішніми монополіями. За словами Тимошенко, зростання зарплат у бюджеті закладено мізерне порівняно зі зростанням цін, і на жодну гривню не виростуть пенсії. А тим часом витрати на своє утримання уряд збирається підвищити на 47%.

Розкритикувавши проект бюджету за його антисоціальну спрямованість, Юлія Тимошенко закинула урядовцям ще й економічну безграмотність, заявивши, що цифри не сходяться арифметично:

«Думаю, що цей бюджет, можливо, складали “Гулакі-Артьомовські” і “Анни Ахметови”. Професіонали це скласти не могли».

Тимошенко заявила, що її фракція не голосуватиме за проект, і рекомендувала відправити його на доопрацювання. Низку претензій до головного кошторису країни висловила також “Наша Україна”.

А тим часом Партія регіонів закликає опозицію для доопрацювання державного бюджету сісти за круглий стіл. Таку пропозицію висловив регіонал Євген Кушнарьов. Народний депутат за те, щоб транслювати “круглий стіл” у прямому ефірі – задля прозорості процесу.

На критику відреагував і лідер Партії регіонів Віктор Янукович. У середу прем`єр доручив міністрові фінансів Миколі Азарову повернути до проекту бюджету одноразові виплати при народженні дитини, які раніше планувалося обмежити. “Якщо ми будемо економити на цих питаннях, то ми будемо економити на майбутньому”, – заявив Янукович під час засідання уряду.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG