Спеціальні потреби

Посол США в Українi Тейлор вiдвiдав Одесу


Одеса дихає Європою. Таку думку під час перебування в Одесі висловив посол Сполучених Штатів в Україні Вільям Тейлор. Вiн брав участь у спостереженні за спільними навчаннями рятувальників Rough & Ready-2006, зустрівся з одеським міським головою Едуардом Гурвіцем та провів брифінг для журналістів.

Вільям Тейлор наголосив, - перебуваючи в Одесі, він мав відчуття, що повернувся до Європи. «Це - місто, яке дихає Європою», сказав гість. Мер Одеси, у свою чергу, зазначив, що вектор руху в Україні має бути європейським. «Це не заперечує дружні взаємини з усіма іншими країнами, але стратегічною метою має бути Європа».

Посол США в Україні запевнив, що обов`язково ще раз відвідає причорноморське місто у день офіційного відкриття вже відреставрованого приміщення славного Одеського театру опери і балету.

Начальник управління з міжнародних стосунків, європейської інтеграції і зв`язків з одеською діаспорою Одеської міськради Олег Долженков повідомив, що візит американського посла мав перш за все ознайомчий характер.

Під час зустрічі у мерії йшлося серед іншого і про активізацію побратимських взаємин між Одесою і американським Балтимором.

«У останні кілька місяців триває достатньо активний діалог з метою розробки конкретної програми співпраці і відновлення побратимських зв`язків на тому рівні, на якому вони були хоча б за радянських часів», сказав Олег Долженков.

Тим часом Вільям Тейлор на прес-конференції, організованій Прес-клубом реформ висловив віру у те, що можлива інтеграція до НАТО та Європейського Союзу буде лише на користь Україні:

«Відповідь на запитання – коли ця інтеграція стане реальністю – залежить виключно від народу України. Реальним підтвердженням перспектив членства у НАТО і ЄС став той факт, що прем`єр-міністр України відвідав Брюссель», -- зазначив посол.

Вільям Тейлор назвав позитивним той факт, що найвище державне керівництво України прагне поглибити співпрацю з НАТО та іншими міжнародними структурами.

Посол США в Україні підтримав думку про те, що в Україні необхідна інформаційна кампанія з метою роз`яснення завдань, які ставить перед собою блок НАТО. Вона може, на думку пана Тейлора, тривати до двох років:

«Коли ця дискусія наблизиться до завершення, коли люди одержать відповіді на усі запитання, які вони мають, саме тоді було б логічно провести референдум щодо членства України в НАТО».

На прес-конференції порушили і питання щодо перспектив полегшення одержання візи на поїздки до Сполучених Штатів Америки. Як стало відомо, працівники посольства США в Україні роблять все можливе для скорочення термінів одержання візи. Зокрема, ймовірно, що вже найближчим часом усі анкети на одержання візи будуть подавати виключно за допомогою мережі Інтернет.

Вільям Тейлор також наголосив, що нині зростає і інвестиційна привабливість Одеси та України в цілому:

«Цілком ймовірно, що протягом найближчих трьох років українська політика дещо стабілізується і інвестори зі США матимуть нагоду більше пізнати Україну. Інвестори полюбляють стан спокою, а не постійних змін. Мені здається, що таких змін за останні сім місяців було багато. Саме нинішній „політичний спокій” необхідний для покращення інвестиційного клімату в Україні”, - сказав посол Тейлор.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG