Спеціальні потреби

В пам'ять про 11 вересня було створено чимало меморіальних місць


Після терактів пам'ятники і меморіальні парки створювалися по всій країні. Одними з перших Сад Пам'яті створила громада одного з районів містечка Александрія, що біля Вашингтона. Відзначення в цьому саду річниці терористичних актів для місцевих мешканців стало традицією.

Ідея створити Сад пам'яті на нічийному шматку землі у місцевих мешканців виникла через кілька днів після терактів. Проект об'єднав сусідів, які навіть не знали одне одного. Люди жертвували власний час, техніку, гроші. За підрахунками, створити такий Сад на замовлення коштувало б громаді до 50 тисяч доларів. Банні Кларк особисто брала участь у створенні меморіалу. «Я пишаюсь нашою громадою. Я пишаюся цим надзвичайно чудовим, мирним місцем, яке я допомогла створити, частиною якого я була з самого початку. Я вдячна всім хто працював, всім хто докладав зусиль і переймався цим», - говорить вона.

Сад пам'яті заснований мешканцями Александрії - один з численних пам'ятників створених по всій країні. Для родичів жертв трагедії таке висловлення співчуття стало великою психологічною підтримкою. Дружина Томаса Гайденберга була старшою стюардесою на літаку, який врізався у Пентагон. ''Якби не ваша доброта, ваша підтримка, я б цього не пережив, мої діти цього не пережили б. І я хочу подякувати кожному з вас'', - говорить він. Томас подарував громаді камінь з місця, де стояли вежі Близнюки в Нью-йорку та землю з кратера, який утворився на місці, де упав один з літаків у Пенсильванії. Сад поповнився також прапором, який майорів над будинком американського Конгресу у день пам'яті цього року. Цей подарунок зробив конгресмен від штату Вірджинія Джим Моран. «Цей сад - мирне місце, де можна подумати про втрачене життя, про пережите американцями і про те, як ми разом, як нація, зібралися разом, аби загоїти нашу спільну рану'', - додав конгресмен.

Сад пам'яті для мешканців цього району став віддушиною у час національної трагедії. В такий спосіб пересічні американці змогли висловити свій біль і скорботу.

XS
SM
MD
LG