Спеціальні потреби

Озоновий шар землі почав відновлюватися


Озоновий шар атмосфери, який захищає землю від шкідливих ультрафіолетових сонячних променів - у доброму стані.

Діра в озоновому шарі атмосфери - стабілізувалася, - з такою заявою на нещодавній прес-конференції у Вашингтоні виступив Дейвід Гофман з Національної Адміністрації з океану і атмосфери. «В Антарктиді, ми з цього приводу говоримо, що пацієнт не стає хворобливішим, тому що озонова діра не стає глибшою чи ширшою. Дані показують, що зменшення озону призупинилося і ситуація стабілізувалася. Вона не стає гіршою. Це те, що називається першим кроком відновлення озонового шару», - говорить він.

А для людей, - говорить старший учений Сьюзен Соломон, - оновлення озону означатиме зменшення негативного впливу на їхнє здоров'я: «Якщо менше озону у повітрі, збільшуються ультрафіолетові промені на поверхні, а це може мати різноманітні біологічні наслідки. Одним з прикладів може бути збільшення захворювання на меланому серед людей зі світлою шкірою чи ризик захворювання на катаракту». Соломон досліджувала ці тенденції більше 20 років. У 1986 вона очолювала експедицію на Антарктиду, щоб перевірити озонову діру, яку за рік до того відкрили британські науковці. «Тоді було чимало сумнівів серед науковців щодо того, чи озонова діра взагалі існує. Звісно, тепер сумнівів більше немає, - озонова діра справжній феномен і більше того, вона покриває усю Антарктиду, що за розмірами є вдвічі більшою ніж площа США», - додає вона.

Провину за виникнення озонової діри група Соломон покладає на промислові хімікати, які знаходяться в аерозолях і охолоджувачах. У 1989 року міжнародне співтовариство підписало угоду ООН про поступове припинення виробництва шкідливих хімікатів. У результаті до кінця 90-х років їх виробництво знизилося на 90 відсотків. Втім, хімікати все ще просочуються в повітря з речей, які не перечислені в глобальній угоді, таких як наприклад холодильники чи кондиціонери. Ці речовини осідають в атмосфері ще на 50-100 років. Але завдяки глобальним зусиллям Соломон сподівається побачити ознаки звуження озонової діри вже протягом найближчого десятиліття: «Гадаю, дуже важливо бути впевненим, що ми виміряємо озон - не лише дивимося, чи немає погіршення, але й стараємося запевнитися, що заходи, до яких ми вдалися на міжнародному рівні, були ефективними». Соломон висловлює сподівання, що до 2060 року озонова діра в атмосфері повністю затягнеться.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG