Спеціальні потреби

Локгід Мартін допоможе повернути людину на Місяць


Аерокосмічне агентство США НАСА обрало компанію ''Локгід Мартін'' для виконання проекту повернення на Mісяць. Разом вони будуватимуть нове покоління космічних кораблів, які зможуть висадити людину на Mісяць вперше за понад три десятиріччя.

Як говорить адміністратор НАСА Даґ Кук, змагання за багатомільярдний контракт з побудови нового покоління кораблів були досить жорсткими. Оголошення про свою перемогу працівники компанії зустріли гучними оплесками, адже їм складали досить потужну конкуренцію такі компанії як ''Боїнг'' і ''Нортроп Ґрамман''. Тепер їх завдання – побудувати корабель, здатний доставити астронавтів не лише на Місяць.

''Орайон'' називають наступним поколінням космічних кораблів. Інженери НАСА охрестили його ''Аполлон на стероїдах''. Запущений у космос цей корабель спочатку вийде на орбіту Землі, а потім приєднається до міжнародної космічної станції. Звідтіля Орайон зможе доставляти космонавтів на Місяць, а згодом і на Марс, запевняють інженери НАСА. Корабель зможе виконувати тижневі місії на Місяць. За його допомогою НАСА сподівається побудувати базу на супутнику Землі, що дозволить людям перебувати там до шести місяців.

''Космос більше не буде чимось таким, куди ми навідуємося ненадовго. Ми збираємося навчитися жити за межами землі, як це робили першопоселенці. Аби колись полетіти на Марс ми повинні повчитися на місяці. Адже якщо ви можете полетіти на місяць і повернутися за кілька днів, то у випадку з Марсом це буде кілька років'', - говорить один з експертів НАСА.

Завдяки контракту, базована у штаті Мериленд компанія Локгід Мартін створить шістсот нових робочих місць. Однак, остаточне слово щодо основних елементів нового космічного корабля, залишається за інженерами НАСА. Вони розроблятимуть ключові компоненти для корабля Орайон, а працівники компанії працюватимуть над розробкою електронних систем, проектуватимуть систему поштовху і структуру. Перша фаза проекту коштуватиме майже чотири мільярди доларів. І якщо все піде добре, то перше випробування Орайону відбудеться у вересні 2014 року.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG