Спеціальні потреби

Хто такий Адам Ґадан


Майже два місяці тому, у річницю терактів у Лондоні, Адам Ґадан оприлюднив запис із закликом до своїх співвітчизників - американців. Справа у тому, що новий активіст терористичної організації Аль-Кайда ще до недавна був мешканцем штату Каліфорнія.

Він став впливовим знаряддям пропаганди для Аль-Кайди. Посланець, рідна мова якого англійська, називає себе Аззам Аль Амрікі - у перекладі Адам-Американець. Питання у тому, яким чином хлопець з Каліфорнії став одним з найбільш розшукуваних ФБР терористів. Народжений у 1978 році Адам Перлман виріс на одній з ферм США. Його батько – єврей, змінив прізвище родини на Ґадан після того, як перейшов у християнство.

Члени родини кажуть, що у підлітковому віці Адам пройшов складний шлях змін, захоплюючись спочатку важким-роком, а потім ісламом. Він був досить замкнутим та сором'язливим. Гайтам Бундакжи є віце-президентом ісламського товариства Повіту Оранж, де Ґадан вивчав свою нову релігію. Він каже, що молодий хлопець попав під вплив групи людей у мечеті, який пов'язували із Аль Кайдою. «Ми думали, що вони вивчають Коран, нашу Біблію, вчились постулатам ісламу. Ми спочатку так думали», - говорить він.

У 1998 Ґадан поїхав до Пакистану. Можливо, там він зустрівся зі співвітчизником Джоном Вокером Ліндтом. Його родина каже, що і уяви не мала про його зв'язок з Аль-Кайдою. «Я здивований так само, як інші. Він навіть підтримував з нами зв'язок. Висилав нам картки кожні шість місяців, коли подорожував», - згадує батько. Тепер єдині звістки він Ґадана - слова ненависті.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG