Спеціальні потреби

В аеропортах світу змінено правила проходження контролю


У зв'язку з видкриттям британськими правоохоронцями змови підірвати літаки, пасажири лайнерів тепер не можуть брати на борт літака ніяку рідину окрім ліків та дитячого харчування.

Якщо у перший день запровадження нових правил черги в британських та американських аеропортах були величезні, то згодом пасажири досить швидко призвичаїлися до нових правил проходження перевірки. Втім, нові обмеження завдають шкоди бізнесу аеропортних крамниць, які ще називаються ''дюті фрі''. Для багатьох аеропортних крамничок нові правила означають падіння продажу. Продавці у багатьох американських аеропортах вже говорять про значний спад попиту на напої, лосьйони та товари догляду за тілом. Нові правила відбиваються на бізнесі крамниць і у Вашингтонському аеропорту імені Рейгана.

‘‘Я сподіваюсь це тимчасово. Я чула від деяких людей, що це скасують, але не офіційно’’, -говорить Еймі Тидвел, менеджер крамниці туалетних приналежностей. Як розповідає Еймі, її компанії почала пропонувати своїм клієнтам безкоштовну доставку товарів. ‘‘Ми втрачаємо спонтанних покупців але окрім того бізнес іде нормально’’, - додає вона.

Однак для магазинів, які майже повністю покладаються на імпульсивного покупця, нові правила – важкий удар. Продаж алкоголю, наприклад, різко впав. ''Як правило я купую пляшку віскі але не сьогодні'', - говорить один з покупців. На думку експертів, нові обмеження з часом нанесуть шкоди індустрії туризму. Занепокоєння висловлюють і працівники авіа індустрії: ''Нам потрібно вирішити цю проблему. Ми повинні почати шукати поганих людей, а не погані речі. Я не думаю, що американці можуть і повинні терпіти стільки знущань у своєму щоденному житті''.

Міністр державної безпеки США Майкл Чертоф запевняє, що його відомство працює над зменшенням незручностей для пасажирів. Однак, як говорить інший посадовець, заборона на перевезення у салоні рідини залишатиметься в силі так довго, як буде потрібно. Жодних дат встановлено не було.

XS
SM
MD
LG