Спеціальні потреби

Ізраїль виводить війська з Лівану


Згідно з резолюцією ООН про припинення вогню, яка ставить на меті закінчення місячної війни між Ізраїлем та бойовиками Гезболли, Ліванські війська поступово концентруються у південній частині країни.

Ліванські солдати на вантажівках, у панцерниках та джипах перетнули ріку Літані і передислокувалися на південь до кордону з Ізраїлем. В понеділок резолюція ООН про припинення вогню поклала кінець 34-денній війні між Ізраїлем та бойовиками Гезболли. Згідно цієї резолюції, Ліван повинен розгорнути 15 тисяч солдатів у південній частині країни, куди водночас має прибути така ж сама кількість миротворчих сил ООН.

Ізраїльські посадовці заявили, що вони вже розпочали «передачу повноважень» військовим ООН в Лівані. Але Міністр закордонних справ Ізраїлю Ципі Лівні зазначила, що все залежить від того, як швидко надійде підмога військам ООН, і як швидко Ліванська армія перебере контроль над цією територією. Відкритим залишається питання стосовно зброї Гезболли. Прем'єр-міністр Лівану Фуад Сініора заявив, що вся зброя на півдні Лівану буде контролюватися Ліванським урядом. Однак все ще не зрозуміло, чи має намір уряд Лівану роззброїти угруповання Гезболла, або знищити його зброю, значна частина якої просто захована.

Керівнику тимчасових військ ООН в Лівані генералу Франції Алену Пеллегріні було поставлене запитання, чи він має повноваження роззброїти Гезболлу. На що останній відповів так: «В теперішній резолюції я нічого подібного не бачу. Пізніше, якщо Рада Безпеки ухвалить доцільність таких дій, мене про це повідомлять».

XS
SM
MD
LG