Спеціальні потреби

У Канаді фахівці обговорюють способи подолання ВІЛ-СНІДу


У канадському місті Торонто цими днями проходить Шістнадцята міжнародна конференція з питань подолання ВІЛ-СНІДу. В найбільшому у світі зібранні такого роду беруть участь науковці, активісти та учасники міжнародних програм.

24 тисячі учасників та три тисячі журналістів з'їхалися до Торонто на відкриття Шістнадцятої міжнародної конференції з питань СНІДу. Центральне місце в обговореннях займають два питання: як запобігти поширенню захворювання та як у процесі боротьби з ним наділити жінок більшими повноваженнями. Пітер Пайот, виконавчий директор програми ООН з ВІЛ-СНІДу говорить так: «Якщо ми не підвищимо інвестицій у запобігання то, з гуманітарної перспективи, з моральної перспективи, з фінансової та економічної перспектив, світові буде важко дивитися на те, що кожного року інфікованими ставатиме від чотирьох до п'яти мільйонів людей».

До міжнародних зусиль подолати ВІЛ-СНІД приєдналися навіть такі відомі постаті, як основоположник компанії «Майкрософт» Билл Ґейтс і його дружина Мелинда. Допомагаючи процесу розробки доступної та ефективної вакцини, вони створили добродійний фонд. Утім, все свідчить про те, що до кінцевого результату ще далеко. І тому пріоритетним залишається питання: як запобігти поширенню хвороби. «Нам ніколи не вдасться допомогти з лікуванням такій значній кількості людей, якщо не буде значного поступу в попрередженні», - говорить Білл Ґейтс. А Мелинда Ґейтс додає: «Треба дати більше прав жінкам. Це - єдиний шлях подолати епідемію».

Загалом до Торонто з'їхалися представники зі 170 країн. На порядку денному конференції – 500 різноманітних, пов'язаних з широким колом питань, заходів. Як і на кожній важливій міжнародній події, тут не обійдеться без протестів. Учасники більшості з них вимагатимуть безперешкодного доступу усіх пацієнтів до медикаментів та інших засобів лікування.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG