Спеціальні потреби

Впливовий сенатор Джозеф Ліберман програв попередні вибори до Сенату США


Попередні вибори в лавах Демократичної партії у штаті Коннектикут принесли шокуючий результат. Впливовий сенатор Джозеф Ліберман, який у двотисячному році був кандидатом у віце-президенти країни, програв змагання за право представляти демократів у цьогорічних виборах до Сенату США.

Джозеф Ліберман поступився своїм місцем досі нікому невідомому опонентові Неду Ламонту, який виступає проти війни в Іраку. За всіма ознаками, саме ця війна, не виключено, була вирішальним фактором у виборчих перегонах, і може бути ним знову коли американці голосуватимуть на загальних виборах у листопаді. Замість Джозефа Лібермана, який закінчує свій третій термін у Сенаті і змагається за переобрання, члени штатної демократичної партії обрали своїм кандидатом мультимільйонера Неда Ламонта, який базує свою політичну платформу на опозиції до Іракської війни. «Це програшна стратегія в Іраку і програшна стратегія для Америки», - говорить він.

Але чи є антивоєнна позиція Ламонта правильною стратегією для демократів у всій країні? Марк Гелперин, політичний аналітик телемережі Ей-Бі-Сі говорить так: «Результати попередніх виборів свідчать про те, що ліве крило Демократичної партії активізувалось. Як свою виборчу стратегію, вони хочуть активізувати виборців лівих поглядів в усій Америці. Вони вважають, що саме так можна перемогти не лише Джозефа Лібермана, але й республіканську партію».

Демократам Кунектикуту не сподобалось те, що Ліберман голосував за іракську війну, не сподобались його стосунки з президентом Бушем. Цей «поцілунок» у роликах його суперника був для нього поцілунком смерті. Принаймні у попередніх виборах. Чимало виборців-демократів розцінили цей поцілунок як ганебний символ тісного союзу Лібермана з Бушем, - каже експерт з американського інституту Підприємництва у Вашингтоні Джон Форт'є і додає: «Є багато демократів, які виступають за негайне виведення американських військ з Іраку».

Форт'є говорить, що найбільш занепокоєні прихильники демократів спрямували своє невдоволення війною в Іраку в те русло, яке підтримує опонента Лібермана - Неда Лемонта. А останній говорить так: «Війна багато що говорить про те, якою ми є країною».

Політичні аналітики стверджують, що по результатах кампанії Лібермана можна зрозуміти, як демократична партія шукає політичної вигоди від війни в Іраку під час проміжних виборів у цьому році, і навіть під час президентських у 2008-му. Водночас Ліберман каже, що його ім'я все одно буде на виборчих бюлетенях у листопаді, але як незалежного кандидата.

«Ламонту, як здається, вдалось перетворити ці попередні вибори в референдум щодо президента і війни а не щодо того, хто найкраще працюватиме для нашого штату і країни. А цю дискусію я продовжуватиму», - каже він.

Джозеф Лібермен не єдиний член Конгресу, від якого відмовились демократи. Конгресменка зі штату Джорджія Синтія Мекіні, яка цього року звернула на себе увагу через бійку з охороною капітолію, також у вівторок програла попередні вибори.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG