Спеціальні потреби

Війна в Іраку і якими будуть її наслідки


За понад три роки війни в Іраку у цій країні пройшли службу 425 тисяч американських військових. З них кожен шостий у спадок отримав психологічні проблеми: депресію, незникаюче відчуття стурбованості чи пост-травматичний стрес.

Ці факти змушують медиків зосередитися на дослідженні того, наскільки руйнівними для мозку людини можуть бути наслідки перебування на війні. Джошуа Гепл працює охоронцем у барі в Луїзіані. У його обов'язках - перевірка документів відвідувачів та пильнування за порядком. Лише три роки тому, коли йому було двадцять три, він служив в Іраку. «В Іраку мене поранили в плече. Це все ще мене пригнічує, але намагаюся не падати духом», - зізнається він.

Ідеться про видиму рану. А є ще ментальні ускладнення, на кшталт нав'язливої стривоженості та депресії. Як солдати, що повернулися з війни, можуть протидіяти їм? Дженіфер Вейстерлінґ з Департаменту США в справах ветеранів - співавтор матеріалів, опублікованих у Журналі американської медичної асоціації. Вона каже, що порівняла разом зі своїми колегами діяльність мозку 600 солдатів, які повернулися з Іраку з розумовими функціями 300 інших військовослужбовців, які не беруть участі у військових діях. Тож вона говорить так: «Наші знахідки були неоднозначні. У деяких випадках змін зафіксовано не було. А ось завдяки іншим тестам, якими, зокрема, перевіряють пам'ять та увагу, ми побачили негативні наслідки бойових дій».

Для іракського ветерана Джошуа Гепла негативні наслідки Іраку компенсуються однією дуже позитивною, набутою на полі бою рисою: швидкою реакцією. «Треба повністю відслідковувати все, що відбувається навкруги, бо ніколи не знати, що станеться в наступну мить. Лише так в дійсності можна уціліти», - додає він. Утім, дані досліджень вказують, що постійне перебування в бойовій готовності приводить до агресивності, відчуття постійної небезпеки та неспроможності розслабитися. Ці прояви поведінки спроможні зробити мізерним життя новоспечених цивільних. «Гадаю, з часом ми зможемо прослідкувати, чи така тенденція продовжуватиметься, даючи врешті позитивні результати, або ж набиратиме нових, дотепер невідомих форм», - говорить Дженіфер Вастерлінґ. За словами учених, результати досліджень вказують на важливість програм, покликаних повернути солдатів до цивільного життя. Також рекомендовано програми моніторингу розумового стану і щоденної діяльності солдатів, які несуть службу на передовій.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG