Спеціальні потреби

Сенсаційні новини у справі Георгія Ґонґадзе


Новий сенсаційний поворот у справі Ґонґадзе. Одним із замовників вбивства журналіста був нинішній спікер парламенту Олександр Мороз. Це стверджує новий свідок, письмову заяву якого привіз до української Генпрокуратури посланець російського олігарха Бориса Березовського. Однак Генпрокуратура заперечила причетність Мороза, а його однопартійці назвали звинувачення «помстою» з боку Юлії Тимошенко.

У справі Ґонґадзе нова сенсація. Звинувачення у вбивстві журналіста бумерангом повернулося до автора касетного скандалу. Тепер самого Олександра Мороза назвали замовником злочину. Про це заявляє новий свідок, чиї нотаріально завірені письмові свідчення привіз зі Сполучених Штатів в Україну представник російського олігарха Бориса Березовського. Свідок твердить, що Ґонґадзе «замовив» саме нинішній спікер Верховної Ради у змові з керівником російської Альфа-груп Михайлом Фрідманом. Журналіста, нібито, було вбито «під плівки» Мельниченка для дискредитації тодішнього Президента Кучми. Злочинний план буцімто полягав у тому, щоб Мороз у такий спосіб отримав владу, а Фрідман з Альфа-груп – доступ до приватизації українських об’єктів паливно-енергетичного комплексу.

«Замовником даного злочину є спікер Верховної Ради Олександр Мороз, який восени 2000 року поїхав до Москви в пошуках контактів з російськими представниками, буцімто з тією метою, щоб вони підтримали його партію і допомогли йому в його політичній діяльності. І зустріч відбулась, за твердженням цього свідка, буцімто з Фрідманом у Москві на початку серпня 2000 року, де Мороз розповів, що йому відомо про прослуховування Кучми майором Мельниченком, і що на цих записах Кучма говорить, що треба розібратися з журналістом Ґонґадзе. І під цю справу вони домовились знищити Ґонґадзе, і в цій справі була задіяна одне з відомих московських злочинних угруповань, яке розмістило замовлення в Україні», - зазначив виконавчий директор Фонду громадянських свобод Березовського Олександр Гольдфарб.

Як заявив Гольдфарб, письмові свідчення вже передано до Генеральної прокуратури України. Її відповідь не забарилася – в другій половині дня прес-служба Генпрокуратури розповсюдила повідомлення, згідно з яким передані їй свідчення «не містять жодних об’єктивних даних про причетність Мороза до замовлення на скоєння вбивства Георгія Ґонґадзе».

Причетність спікера категорично заперечують і однопартійці Мороза. Депутат-соціаліст Микола Рудьковський нагадав про давні тісні зв’язки Бориса Березовського з Юлією Тимошенко і висловив припущення, що сенсація від Березовського є “помстою” лідерки БЮТ Морозу.

«Казками» називає звинувачення свого лідера й інший депутат від СПУ Іван Бокий:

«Я знаю одне, що до організації справи Ґонґадзе був причетний імператор росії Микола І. Це я знаю. А відносно Мороза, то ці казки хай розказує Березовський комусь іншому, ми то знаємо, що цього ніколи не було».

У свою чергу, представник вдови вбитого журналіста, адвокат Валентина Теличенко вважає оприлюднені звинувачення “піар-акцією” Бориса Березовського. За словами Теличенко, в інформації про нібито причетність Мороза до вбивства Ґонґадзе «немає нічого нового» – мовляв, такі недоведені версії давно циркулюють в Інтернеті.

А представник матері вбитого журналіста, адвокат Андрій Федур вважає, що поява нових і нових версій стосовно замовників вбивства журналіста спричинена позицією Генпрокуратури, яка не хоче шукати відповіді на це запитання. Тим часом, замовників вбивства Ґонґадзе можна встановити через розслідування вбивства міністра Кравченка, вважає Федур:

«Я можу лише констатувати, що до сьогоднішнього дня прокуратура під головуванням уже Медведька так і не провела ефективного розслідування вбивства Ґонґадзе. Крім того, моя особиста думка – я особисто вважаю, що до вбивства Ґонґадзе не причетний бувший міністр внутрішній справ Кравченко. Більше того, необхідно провести ретельне розслідування вбивства Кравченка, бо через розслідування вбивства Кравченка є реальна можливість вийти на реальних замовників вбивства Ґонґадзе».

XS
SM
MD
LG