Спеціальні потреби

Фауд Синіора відклав зустріч з Кондолізою Райс


У зв'язку із сьогоднішнім бомбардуванням Лівану прем’єр-міністр цієї країни Фaуд Синіора відклав зустріч з державним секретар США Кондолізою Райс, яка перебуває в регіоні для врегулювання конфлікту.

Ліванський уряд вважає, що єдину тему, яку слід зараз обговорювати - це негайне припинення вогню. «У такий сумний ранок немає місця для обговорення жодної іншої теми як негайне і безумовне припинення вогню, а також міжнародне розслідування ізраїльських масових убивств у Лівані», - заявив Синіора.

Між тим Ізраїль висловив глибокий жаль з приводу загибелі цивільних, і зокрема дітей. Представник Міністерства закордонних справ Ізраїлю Ґідеон Мейр сказав таке: «Необхідно зрозуміти, що Гезбола використовує цивільне населення як людський щит. Збройні сили Ізраїлю розповсюдили листівки, в яких попереджали мирне населення про бомбардування і просили виїхати звідти, оскільки Гезбола перетворює цей район на зону війни. Однак Гезбола каже людям залишатися, щоби використати їх у цілях своєї пропагандистської машини».

Державний секретар США, яка мала прибути з Єрусалиму до Бейруту для продовження переговорів, висловила співчуття з приводу бомбардувань ліванському народу та урядові країни у телефонній розмові з прем'єр-міністром Синіорою. «У зв'язку з трагедією, що спіткала ліванський народ і уряд Лівану, я вирішила відкласти переговори у Бейруті. У будь-якому випадку я працюватиму тут. Я продовжую переговори з ізраїльськими представниками у питаннях, необхідних для припинення цього конфлікту», - додала Райс.

Стурбованість триваючою кризою в регіоні висловив і римський архієрей. Папа Бенедикт Шістнадцятий закликав до негайного припинення вогню на Близькому Сході. «Від імені Бога, я звертаюсь до усіх відповідальних за триваюче насильство, щоб вони негайно склали зброю. Я звертаюсь до усіх лідерів і міжнародних організацій не зволікати із зусиллями щодо припинення ворожості і розпочати через діалог пошуки триваючого і стабільного співіснування усіх людей на Близькому Сході», - сказав глава Римо-католицької церкви.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG