Спеціальні потреби

Автобудівники змагаються за найекономічніше авто


Попит на автомобілі на американському ринку багато в чому залежить від двох факторів. Перший - це подорожчання бензину. Другий - намагання звести до мінімуму шкоду від автомобілів для навколишнього середовища.

Тому дедалі гостріше постає запитання: хто з автомобілебудівників спроможеться створити найкращу, з точки зору екології та економічності, модель автомобіля. Хоча загалом попит на автомобілі у США не знизився, відчутною є тенденція зменшення інтересу до великих позашляховиків. Натомість зростає зацікавлення до гібридів, які можуть працювати як на бензині, так і на електричному струмі. Дехто ж просто воліє змінити більший автомобіль на малолітражний. Однак представник адміністрації фірми ''Сааб'' Ян Акі каже, що автомобілі майбутнього не обов'язково повинні бути меншими. «Це наш Сааб «Аеро-ікс» - автомобіль потужністю в 400 кінських сил, який працює на 100-відсотково виготовленому з органічних відходів етанолі. Циклічність двигуна - понад 500 ньютон-метрів. Максимальна швидкість – 300 кілометрів на годину», - говорить він.

«Аеро-ікс» демонструвався на Міжнародному автошоу у Великобританії. До серійного виробництва цієї моделі ще далеко. Тому ділери воліють мати справу з чимось більш реальним, вже розробленими моделями ощадливих авто. Джим Тілер - менеджер британського філіалу компанії ''Мітсубісі''. Він демонструє місцевому споживачеві ультра-компактний чотиримісний гібрид. «З екологічної точки зору цей двигун відноситься до категорії найчистіших та водночас дуже ефективних. Що ж стосується економічності, то ми хоча її до кінця ще не виміряли, втім гадаємо, що вона сягає 25 кілометрів на літр», - говорить він.

Невелика компанія прокату автомобілів у Каліфорнії створює ніші на ринку, закуповуючи для своїх клієнтів партії найбільших у США гібридних автомобілів. Представниця "Fox Rent a car" пояснює, що ціна за автопрокат залишатиметься сталою. Натомість зменшаться кількість вихлопних газів та витрати на пальне. Зокрема Сесил Клейбрук з компанії прокату автомобілів говорить так: «Люди, які подорожують до Лос-Анджелеса, Лас-Вегаса чи Ріно, зменшуватимуть витрати пального на четвертину».

Утім коли йдеться про справжню ощадливість - твердить одна швейцарська компанія, немає рівного нашому «Верді». Триколісний гібрид не забруднює повітря та витрачає на 170 кілометрів дороги лише один літр пального. ''Втім, є одна деталь, - каже власник авто Волт Брейтінґер, – треба крутити педалі''. «На малій швидкості - це велосипед з електропідсилювачем. А коли швидкість сягає 40 кілометрів на годину, машина перетворюється на електромобіль з педалями».

Аналітики авто індустрії кажуть, що екстремальні моделі на кшталт «Верде», що в іспанській мові означає «зелений», можливо відразу популяризувати й не вдасться. Між тим деякі автобудівники опинилися дослівно на роздоріжжі. Скажімо, відома своїми поза шляховиками та вантажівками компанія Форд уже втратила за перше півріччя цього року 100 мільйонів доларів прибутку. Причина - високі ціни на бензин.

XS
SM
MD
LG