Спеціальні потреби

Світовий Банк оприлюднив звіт про корупцію


Світовий Банк оприлюднив свій черговий звіт, у якому вказується на зменшення від двотисячного року корупції у країнах з перехідною економікою у Східній Європі та колишніх радянських респубіках.

Звіт Світового Банку «Анти-корупція в дії 3: Хто домігся успіху і чому?» - найновіший документ установи про дослідження тенденцій у сфері корупції між 2000 і 2005 роками. Ним охоплено понад 20 тисяч фірм у 26 країнах колишнього соціалістичного блоку Європи, Центральної Азії, плюс Туреччини. Черил Ґрей - співавтор звіту і одна з директорів Світового Банку у справах Європи і Центральної Азії вказує на загальний спад корупції в цьому реґіоні. «Це до деякої міри несподіванка, бо багато людей вважає, що корупцію аж ніяк неможливо приборкати, що вона неодмінно зростатиме, або зростає», - говорить вона.

Як всеохоплюючі реформи, так і політичні структури - включно зі спрощенням податкової системи і реформуванням митної адміністрації в цілому сприяли спаду корупції у країнах із перехідною економікою. Утім, корупція у Східній Європі і колишніх радянських республіках значно поширеніша, ніж у більшості країн Західної Європи, зокрема у судових органах, адже ці країни лише починають звертати на неї увагу, - зазначено у звіті Світового Банку. Між тим мета приєднання до Європейського Союзу є вагомим чинником прагнучих цього країн для подолання корупції, - зазначає Черил Ґрей. «Євросоюз відіграє дуже позитивну роль у цьому відношенні в тому реґіоні. Країни ЄС дбають значною мірою про зменшення корупції і про те, щоб мати міцні уряди, надійні законодавчі установи, та ефективну митну службу», - говорить вона.

Міцна урядова система - ключ до подолання корупції, - говориться у звіті Світового Банку. Кожна країна, яка домоглась успіху в боротьбі з корупцією, має стійкий уряд, який енергійно підтримує процес реформ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG