Спеціальні потреби

Аль-Малікі засудив воєнні дії Ізраїлю


Напередодні виступу іракський лідер почув критику з боку деяких законодавців-демократів за те, що він засудив напад Ізраїлю на бойовиків Гезболи у Лівані.

Але оскільки Гезбола - шиїтське угруповання, а мусульмани-шиїти в Іраку становлять більшість, то і напад Ізраїлю є фактично кампанією проти шиїтів. Такий підхід іракського керівника не збігається з позицією Вашингтона, який вніс Гезболу у список терористичних угруповань. Загалом ставлення країн Сходу до ізраїльсько-ліванського конфлікту неоднозначне. Скажімо, учасники демонстрації в Аммані, Йорданія, демонструють прихильність до Гезболи. А ось із звернення голови йорданської партії ''Ісламський фронт Гамзи Мантура'' стає зрозуміло, що уряди та громадяни багатьох арабських держав часто мають відмінні платформи.

«Це - вияв підтримки народом Йорданії опору в Лівані та Палестині. Прийшов час для урядів арабських країн віддзеркалити волевиявлення своїх власних народів та разом з ними спрямувати зусилля на знищення всієї несправедливості і сіоністського ворога», - додає Гамза Мантур.

Уряди Йорданії, Єгипту та Саудівської Аравії дійсно не висловлювали підтримки Гезболі. Однак всі як один засудили ізраїльське бомбардування Лівану. «Ми виступили з вимогою припинення вогню та встановлення перемир'я, що допоможе зміцненню сил Лівану, які відтак втримуватимуть суверенітет території цілої країни», - говорить міністр закордонних справ Саудівської Аравії.

Уряд та збройні сили Лівану неспроможні контролювати Гезболу, чия армія вважається сильнішою від ліванської. Члени угруповання - мусульмани-шиїти. А це означає, що будучи громадянами Лівану, вони за конфесійною приналежністю водночас підпорядковані шиїтам Ірану. Експерт з питань Близького Сходу Дейвид Шенкер зазначає, що уряди Йорданії, Єгипту та Саудівської Аравії представляють мусульман-сунітів і розглядають Іран як загрозу. «Перемога Гезболи не в інтересах короля Абдулли. Ані в інтересах Мубарака. В ній не зацікавлена Саудівська Аравія. Вони, по-перше - про сунітські, а по-друге - не бажають, щоб з такої перемоги скористав Іран», - говорить він.

Сам же Іран одностайний в підтримці Гезболи та засудженні Ізраїлю. А президент цієї країни Махмуд Ахмадінеджад називає сусідні з Ліваном арабські країни «боягузливими». Одначе, як би та чи інша країна Сходу не ставилася до Гезболи, її населення та керівники глибоко занепокоєні масштабами гуманітарної катастрофи, яка сьогодні має місце в Лівані.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG