Спеціальні потреби

У світі досі не винайдено способу лікувати заїкання


Дослідники дійшли висновку, що маленькі діти, яким важче контролювати свою емоційність, часто стають заїками. І хоча, як кажуть вчені, від 50 до 80 відсотків цих дітей позбавляються небажаної звички коли їм виповнюється п'ять років, певний відсоток таки залишається заїками.

Наразі ніхто в дійсності не знає, ані як вилікувати заїкання, ані що його спричинює. Нині вченим вже відомо, що воно можливо успадковане, або ж виникає внаслідок підвищеної емоційності дитини. Міжнародний фонд, який сприяє дослідженням причин заїкання говорить, що цей мовний дефект мають близько 60 мільйонів людей у світі. Нездатність взаємодіяти дратує і викликає розпач та гнів, говорить професор Едвард Контор з університету Вандербільт, що в Нешвілі, штат Теннессі. ''Ви просто не можете спілкуватися коли хочете, про що хочете, з ким хочете і як хочете. Це може зачепити і ввести в розпач кожного з нас'', - каже він.

Доктор Контор дослідив 111 дітей від двох до п'яти років. Саме в цьому віці прояви заїкання найчастіші. Хоча дослідження проводилися лише в Сполучених Штатах, їх результати можуть стосуватися й будь-якої іншої країни. Скажімо усюди в світі хлопчики заїкатимуться в три рази частіше ніж дівчатка. З генетичним успадкуванням зрозуміло: в родині дефект мови може передаватися від покоління до покоління. А от що стосується перебору з емоціями, то доктор Контор тут також бачить пряму залежність між заїканням і занадто напруженою атмосферою гри з однолітками, або ж іншими подразниками у стосунках з людьми. Тут допомогти можуть батьки і вчителі. На думку вчених, важливо створити навколо дітей ненапружуючу атмосферу, яка б давала дитині нагоду більше розмовляти. Утримайтеся від критики і спробуйте не гніватися, коли дитина не відразу вимовляє слова. Пошукайте логопеда. Лише таким чином ви допоможете дитині позбутися дефекту мови.

XS
SM
MD
LG