Спеціальні потреби

Рада скасувала відставку уряду Єханурова


Український парламент схвалив постанову, яка фактично скасовує відставку уряду Єханурова. Це головна подія вечірнього засідання Ради. Детальніше про це йдеться у розмові Анни Дидик з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

АД: Вікторія, чим викликана поява такої постанови?

ВС: Номінальною підставою для цієї постанови були ніби-то якісь порушення Конституції, які відбулися у процесі складання урядом Єханурова своїх повноважень. Однак, всі розуміють, що причини для її ухвалення були політичні. Фактично, скасувавши відставку уряду Єханурова, депутати з більшості, принаймні, вважають, що тепер у президента немає підстав розпускати парламент, адже головна підстава – це те, що новий уряд не було скликано, не було сформовано через два місяці після того, як попередній уряд склав свої повноваження. Отже, ліквідувавши складання повноважень, ніби-то зникає ця умовність. Однак, депутати з Нашої України називають це просто цирком і клоунадою. Вони кажуть, що з юридичної точки зору, це абсолютно абсурдне рішення, і що відставка Кабінету – це так само є норма Конституції і це відбувається після парламентських виборів на першому засіданні нового парламенту.

АД: Сьогодні багато коментарів з приводу заяви спікера Мороза про те, що він не буде виконувати президентський указ про розпуск парламенту у разі його появи. Що про це говорять депутати?

ВС: Ви знаєте, знову таки, з боку нової опозиції, так би мовити, помаранчевої опозиції, різку реакцію знайшла ця заява Мороза, його звернення до народу, яке з’явилося вчора ввечері. Вони кажуть, що цю заяву можна трактувати, як спробу узурпації влади Олександром Морозом. Фактично, він прямо говорить про те, що він не буде виконувати Конституцію України і, як відомо, право розпуску парламенту передбачено Основним законом. Юлія Тимошенко була ще гострішою у своїх висловлюваннях. Вона назвала це істерикою Мороза. Регіонали утримуються від коментарів з цього приводу. Вони кажуть, що це є спроба втримати лад в країні, що ця Верховна Рада є працездатною і вони хочуть це довести, що головна проблема – те, що президент не подає подання на призначення Віктора Януковича. Найбільш гострі тут соціалісти, вони захищають свого лідера і кажуть, що він це робить заради збереження миру в країні.

АД: Сьогодні Президент України виступив з ініціативою круглого столу між політиками. Яка мета такого заходу?

ВС: Мета очевидна, це буде спроба знайти якусь спільну мову на такому круглому столі. До речі, він відбудеться завтра у Маріїнському палаці і це доволі символічно, тому що, як відомо, попередні круглі столи у Маріїнському палаці призвели до порозуміння між Ющенком та Януковичем під час помаранчевої революції. Очевидно, це буде спроба знову знайти якесь примирення і знайти якусь формулу вирішення проблеми. Про що там буде йтися, про які поступки, про які документи, наразі достеменно невідомо, але нашоукраїнці говорять про те, що необхідно, принаймні, визначити, які повноваження будуть у влади, які повноваження будуть в опозиції. Все це має бути відкрито і публічно заявлено для того, щоб політики не могли забрати ці свої слова назад, і не починали діяти якось інакше.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG