Спеціальні потреби

Завершилися навчання “Стрімкий тризуб”


“Rapid Trident” або “Стрімкий тризуб” – таку назву мали десятиденні українсько-американські штабні навчання, які відбулися у Києві. Але всі маневри були віртуальними і проходили в комп'ютерному центрі Національної академії оборони України.

У навчанні взяли участь майже 300 військових. Україну представляли військовослужбовці 95-ї аеромобільної бригади. Зі Сполучених Штатів приїхав особовий склад Національної гвардії з Каліфорнії та Флориди. Крім США та України своїх представників надіслали 16 країн-членів та партнерів НАТО. За ходом тренінгу спостерігали представники Міжнародного Червоного Хреста та ОБСЄ. Посол Сполучених Штатів Уільям Тейлор, який також відвідав навчання, особливо відзначив широке міжнародне представництво:

«Це справляє враження, коли бачиш представників стількох країн у спільній роботі для покращення співпраці у галузі безпеки і спільних можливостей збройних сил».

Тема навчань - підготовка та ведення миротворчої операції багатонаціональною бригадою у складі коаліційних сил. Сторони працювали над покращенням сумісності штабів та підрозділів країн-учасниць навчання. Повне взаєморозуміння військових різних держав має бути запорукою успіху миротворчих операцій, наголошують у Міноборони. Сценарій “Стрімкого тризубу”, повністю підготували і розробили українські фахівці. Заступник командувача збройних сил США в Європі Гарі Спір висловив подяку за вдалу організацію навчань, історія яких налічує вже 12 років:

«Хоча сценарій “Стрімкого тризуба” був вигаданим, це миротворче комп’ютерне навчання зміцнило наше співробітництво у галузі безпеки, розширило можливості наших об’єднаних сил і допомогло у підготовці військ до реальних ситуацій».

Комп’ютерні маневри проходили в рамках програми Альянсу «Партнерство заради миру». В українському оборонному відомстві повідомили, що за перше півріччя з плану дій Україна-НАТО виконано 21 захід. Ще шість реалізували частково, один - скасовано. Із запланованого не вдалося лише ратифікувати Меморандум про використання країнами Альянсу української стратегічної транспортної авіації. Втім, керівник НАТО Яап де Хоф Схеффер заявив, питання розширення буде на порядку денному саміту восени:

«На ризькому саміті ми не будемо нікого запрошувати до Альянсу. Але я впевнений, що будуть позитивні сигнали тим країнам, які прагнуть набути членства в НАТО».

Тим часом, Харківська облрада скасувала своє попереднє рішення про визнання області вільною від НАТО. Депутати зробили це на вимогу прокуратури. Рішення про заброну допуску військових Альянсу на свою територію ухвалили декілька десятків рад різного рівня на півдні та сході України. Таким чином, вони висловлювали незгоду із проведенням українсько-американських навчань у Феодосії.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG