Спеціальні потреби

БЮТiвцi домагаються розпуску парламенту


Блок Юлії Тимошенко продовжує вимагати від Президента Ющенка розпустити парламент. Сьогодні депутати від БЮТ написали заяви про вихід із фракції і закликали зробити це депутатів із Нашої України. Текст заяви озвучила сама Тимошенко:

«З метою надання президентовi України додаткових конституцiйних пiдстав для призначення позачергових виборiв до Верховної Ради України стверджуємо готовнiсть достроково припинити свої повноваження народних депутатiв України...»

Юлія Тимошенко, за відсутності у парламентській залі, знову організувала для журналістів відкрите засідання своєї фракції. Всі її депутати на ньому написали заяву про вихід із фракції, що має означати втрату ними депутатських мандатів. Тимошенко посилаєтсья на статтю Конституції, яка визначає: Верховна Рада недієздатна, якщо її чисельність складає менше 300 депутатів. Втiм для цього Тимошенко потрібна підтримка союзників з Нашої України:

«До волевиявлення нашої фракцiї мають долучитися депутати фракцiї Наша Україна для того, щоби достроково позбавити повноважень парламент, в якому себе зганьбила продажна, корумпована бiльшiсть».

Тимошенко при цьому послалася на статтю Конституцiї, яка вимаагає для розпуску парламенту волевиявлення щонайменше 151 депутата. 125 депутатів Блоку Юлії Тимошенко підписали заяви про вихід з фракції.

Однак, самі нашоукраїнці не в захваті від такої ініціативи Юлії Тимошенко і кажуть, що не бачать практичного сенсу в діях лідерки БЮТ. Як сказав Роман Зварич, достеменно незрозумiло, чого домагаються депутати вiд БЮТ:

«Точно незрозумiло, яка iнiцiатива БЮТ. Чи вони нас закликають вийти з фракцiї – ми цього не будемо робити – чи вони нас закликають складати заяву про припинення повноважень – ми цього теж не будемо робити. Конкретно, про що йде мова, я таки не можу зрозумiти. Я би просив, щоби якраз представники БЮТ дуже чiтко сформулювали, що вони мають на увазi. Чи вони мають на увазi створити, штучно створити обставини, за якими президент України мiг би або був би навiть зобов`язаний достроково припинити повноваження Верховної Ради України...»

Не подобаються ініціативи Тимошенко і коаліціантам. Вже у вівторок вони мають намір внести зміни про постанову про розподіл парламентських комітетів. Тобто, фактично йдеться про скорочення кількості комітетів, які зараз належать опозиції. А Віктор Янукович каже, що подібна поведінка жодної користi не приносить:

«Цi виступи, вони не додають стабiльностi ситуацiї в державi i взагалi не сприють сьогоднi роботi Верховної Ради».

Віце-спікер Адам Мартинюк прямо каже про те, що норми Конституції, до яких апелює Тимошенко, не підкріплені законами, які би виписували механізм таких дій, і що ці закони не скоро з`являться. У разі, якщо БЮТ не хоче бути представленим у Раді, то його квоту можуть розподілити між собою інші фракції – заявив Мартинюк.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG