Спеціальні потреби

Над полярним колом зафіксовано найвищий рівень забруднення повітря


Науковці Інституту полярних та океанологічних досліджень імені Альфреда Вегнера зафіксували в травні цього року найвищий рівень забруднення повітря над Північним полярним колом. А із забрудненням повітря пов'язаний ряд хвороб, включаючи інсульт, астму та інші.

В багатьох частинах США спека настільки велика, що посадовці закликають людей не залишати приміщення. Навіть нетривале перебування надворі може спричинити серйозні захворювання. Професор Леррі Калкстайн з Центру дослідження клімату Університету штату Делавар говорить, що набагато більше людей помирають від спеки в Нью Йорку, Філадельфії та Чікаґо, аніж в Феніксі, Новому Орлеані або Майамі, тому що люди в тих регіонах не звикли до такої спеки.

Спека - не єдиний небезпечний фактор. Спекотна погода без вітру призводить до високого рівня забруднення повітря, особливо озонового шару. У групі ризику опиняються люди старшого віку а також ті, що страждають на респіраторні або легеневі хвороби. Минулого року дослідники з Бостону проаналізували рівень забруднення у 9 найбільших містах США. Вони виявили, що вірогідність інсульту в людей на 1 відсоток вища у дні, коли коефіцієнт забруднення повітря відносно підвищений. Хоча цей відсоток здається незначним - вважають науковці - вплив він має величезний, якщо брати до уваги кількість людей, що живуть у забруднених містах.

Ще достеменно не відомо яким чином забруднення впливає на організм людини і як досягає мозку. Дослідники кажуть, що частинки повітряного бруду потрапляють в організм через легені і подразнюють стінки кровеносних судин, що сприяє утворенню тромбів, які потім спрямовуються до мозку. Науковці Інституту імені Джонса Гопкінса нещодавно довели пряму залежність між дрібними часточками повітряного бруду та ризиком бути госпіталізованим через інфаркт, або певне респіраторне захворювання. Науковці виявили, що ці дрібні часточки можуть дихальними шляхами просочуватися глибоко в легені.

Результати дослідження, проведеного медичною школою Гарвардського університету показали, що існує зв'язок між дрібними часточками повітряного бруду та ризиком смерті. Отже хочете бути здоровими - дихайте чистим повітрям! Наступним кроком науковці вважають з'ясування, котрі зі складових повітряного бруду є найбільш токсичні.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG