Спеціальні потреби

Іноземці масово залишають Ліван


Там 6 день поспіль тривають бомбардування. Однак виїхати з країни не так просто, адже з ладу виведено міжнародний аеропорт у Бейруті, а також зруйновано головну автостраду, що сполучає ліванську столицю із Сирією.

Для евакуації своїх громадян західні уряди залучили військові кораблі та гелікоптери. Цими днями у Бейруті можна побачити одну і ту ж картину - довгі черги біля іноземних представництв. Канадські туристи кажуть, що стурбовані розвитком подій, і тому намагаються якомога швидше виїхати з Лівану. Для датських і німецьких громадян посольство - це єдина надія на евакуацію.

«Я залишаю Ліван через те, що тут іде війна. Чим довше ми тут пробудемо, тим більше шансів у нас буде отримати поранення. Нам сказали прийти сюди, і що посольство Данії перевезе нас у безпечне місце», - говорить громадянин Данії.

«Ми хочемо додому. Ми налякані. Усі налякані. Ми спочатку поїдемо до Сирії, а відтак до Німеччини. Німецьке посольство і так допомогло багато у чому, але є межа. Навіть, якщо дехто нарікає, посольство не може зробити більше. Я вдячний їм за все. Дякую», - додає громадянка Німеччини.

Франція, що має у Лівані понад 20 тисяч своїх громадян, зафрахтувала для евакуації грецький пором. Париж каже, що допоможе вивести усіх бажаючих іноземців. Утім перевагу в першу чергу віддадуть пораненим, хворим, старшим людям, і звичайно, дітям.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG