Спеціальні потреби

Буш прибув на саміт Великої вісімки


Президент Буш прибув до Санкт-Петербургу на саміт найпотужніших світових індустріальних демократичних держав. Він також проведе двосторонні зустрічі з лідерами великої вісімки, включаючи російського президента Володимира Путіна.

Як зазначав президент Буш раніше, він висловить занепокоєння США щодо свободи преси та демократії у Росії, адже дедалі більше американських конгресменів та урядовців вважають, що демократія в Росії йде у хибному напрямку. Конгресмен Алсі Гейстінгс часто відвідує Росію, де він зустрічається з членами парламенту й урядовцями. Гейстінгс, демократ зі штату Флорида, занепокоєний, що авторитарна політика Кремля дедалі більше підриває розвиток демократії в Росії. ''Я хотів би вірити, що робота з утвердження демократії, пророблена до Путіна Горбачовим, Єльциним та іншими, буде продовжуватись. Однак, я на власні очі бачив применшення значення тієї роботи, і це мене непокоїть'', - додає він. Гейстінгс висловив переконання, що президент Буш "твердо але справедливо" представить президенту Путіну бачення багатьох американських законодавців, які вважають, що демократія у Росії пішла хибним шляхом.

Раніше цього тижня Путін заявив в інтерв'ю американському каналу, що не дозволить іншим державам втручатись у внутрішні справи Росії, включно з її процесом демократизації. Однак, як зазначає Гейстингс, внутрішній розвиток Росії має міжнародні наслідки. ''Вони живуть у суверенній державі та мають повне право управляти своєю країною, як того хочуть. Однак, це має далекосяжні наслідки у міжнародних відносинах, особливо в економічному розвитку'', - говорить конгресмен. Зустріч президентів Буша та Путіна відбувається у той час, як американські та російські представники працюють над домовленістю щодо вступу Росії до Світової організації торгівлі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG