Спеціальні потреби

‘‘Нью-Йорк Таймс’’ зчинила скандал навколо Буша


Минулого місяця газета «Нью-Йорк Таймс» надрукувала замітку про таємну програму, що дозволяє адміністрації США стежити за міжнародними фінансовими трансакціями.

Публікація наробила багато галасу, викликавши незадоволення президента Буша і віце-президента Чейні. А перед вашингтонським бюро газети «Нью-Йорк Таймс» пройшла акція протесту. Її учасники висловлювали своє обурення рішенням газети «Нью-Йорк Таймс» опублікувати статтю про те, що адміністрація президента Буша висліджує терористів шляхом стеження за міжнародними банківськими трансакціями. Торік щоденник критикували за замітку про те, що Національне агентство безпеки прослуховує міжнародні телефонні розмови без судового дозволу. Ця стаття принесла газеті Пуліцерівську премію - найпрестижнішу нагороду в галузі журналістики. Однак учасники цієї акції у Вашингтоні вважають, що «Нью-Йорк Таймс» зрадив інтересам національної безпеки. Зокрема вони говорять таке: «Ми вимагаємо, щоби видавця Артура Сальцберґа, головного редактора Біла Келера і двох журналістів судили за зраду та за сприяння і підтримку ворогам у час війни».

Кілька інших провідних газет також опублікували інформацію про цю таємну програму. Однак президент Буш і деякі законодавці-республіканці зосередили невдоволення саме на газеті «Нью-Йорк Таймс» кажучи, що видання опублікувало засекречену інформацію, що ставить під загрозу життя американців. «Оприлюднення цієї інформації є ганебним. Ми воюємо з маленькою купкою людей, які хочуть завдати шкоди Америці, і тому люди, які виявляють дані про цю програму і газети, що це публікують, завдають шкоди Америці», - додав Буш.

Однак головний редактор «Нью-Йорк Таймсу» Біл Келер в інтерв'ю телеканалу СВS захистив рішення опублікувати статтю, як також право читачів знати про цю програму. «Я думаю, що мова тут йде про дещо більше аніж банківську замітку. Після терактів 11 вересня редактори були змушені приймати дійсно складні рішення щодо ознайомлення американців про те, як їхній уряд веде війну з тероризмом. І було чимало випадків, коли ми вирішували не публікувати інформацію», - говорить він.

За словами Келера, газета не сказала нічого нового про що не знали терористи. Як каже головний редактор, терористи знали, що уряд США пильно стежить за міжнародними фінансовими трансакціями.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG