Спеціальні потреби

Помаранчевій коаліції в Україні кінець?


Засідання Верховної Ради вперше відкрив новообраний голова Олександр Мороз. Депутати планували у п’ятницю обрати заступників спікера. У другій половині дня, навіть, хотіли офіційно висунути кандидата в прем’єри. Партія регіонів заявила, що бачить на цій посаді Віктора Януковича.

Втім, жодного кадрового рішення парламент так і не зміг ухвалити. Проти цього виступили дві фракції – Блок Юлії Тимошенко та Наша Україна. Мовляв, будь-які призначення будуть суперечити регламенту, оскільки демократична коаліція в парламенті припинила існування, а нова – не створена. Отже, не зрозуміло, хто у більшості, хто в опозиції. Юлія Тимошенко, навіть, вважає, що у Президента з'явилися правові підстави розпустити парламент:

«Згідно з Конституцією, більше 30 днів пройшло - коаліції не існує! Чи буде Президент застосовувати Конституційне право щодо розпуску такого парламенту, чи Президент прийме рішення, що цей парламент мусить працювати далі. До тих пір, поки і з правової точки зору, і з точки зору рішення Президента це питання не буде вирішене, можна вважати, що цей парламент працює напівлегально».

Ще декілька днів тому Юлія Тимошенко практично не мала сумніву, що саме вона очолить уряд. На вулицях столиці навіть з'явилися бігборди, з яких її політична сила закликає громадян допомогти новообраній владній коаліції. Нині – Тимошенко, як і лідери Нашої України, виглядають розгубленими. Оглядачі передбачають – частина цих фракцій може підтримати нову коаліцію на основі Партії регіонів. Про таку ймовірність говорять, наприклад, Борис Тарасюк та Анатолій Кінах. Однак, поки що Наша Україна бачить себе в опозиції, заявив Роман Безсмертний:

«Фактично, якщо оцінювати нинішню ситуацію, коаліція, яка була, - не існує. Натомість, нічого нового не створено. Відтак, треба очікувати рішення партії, і відповідно, після цього рішення фракції, рішення політради блоку. Тоді ми можемо сказати, що ми можемо запропонувати якусь власну позицію».

Складна ситуація і у соціалістів. Вже декілька чільних діячів СПУ подали у відставку на знак протесту проти співпраці з Віктором Януковичем. Говорять про ймовірність розколу Соцпартії. Навіть, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко погрожує розірвати всі зв'язки із соратниками:

«Я вважаю, що Олександр Олександрович Мороз має і моральне, і фахове право бути спікером, все питання в ціні цього рішення. Якщо після цього СПУ буде голосувати за помаранчевого прем’єра, я вважаю, це буде нормальним. Але якщо вона прийме рішення про підтримку донецького представника на чолі уряду, то я вважаю, що це зрада. І я не буду в цьому уряді і в цій партії».

Всі політичні сили взяли паузу для того, щоб проаналізувати ситуацію. Вони проводять як внутрішньопартійні наради, так і консультації з ймовірними партнерами. У роботі Верховної Ради оголосили чергову перерву – до наступного вівторка.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG