Спеціальні потреби

Регіони погрожують розпочати голодування


Блокування, образи та погрози – це черговий етап парламентської кризи в Україні. Сьогодні представники фракцій, які мають домовитися про мирне співіснування в одних стінах, звинувачували один одного у небажанні домовлятися, висуванні неадекватних вимог та пропозицій. Після того, як черговий раунд перемовин закінчився нічим, регіонали вдалися до нових погроз – вони готові голодувати, якщо вони не отримають механізмів контролю:

«Якщо опозиції не будуть надані можливості отримання ефективних механізмів контролю за владою, ми вдамося до крайнього заходу і розпочнемо голодівку протесту – двадцять народних депутатів від фракції Партії регіонів. А якщо буде потрібно, то будуть голодувати 186», - йдеться в заяві Євгена Кушнарьова.

Відтак, зараз регіонали чекають на відповідь і заявляють, що не збираються відступати від своїх вимог, принципова з яких – керівництво у 12 парламентських комітетах. Нагадаю, що блокування починалося з однієї вимоги – проводити вибори спікера та прем’єра у відповідності до закону. Коаліція на це погодилася, однак ж тоді почали з’являтися нові вимоги.

«Порядок обрання спікера – ми з першого дня заявили, що не йдемо на пакетне голсоування, і що нас цілком влаштовує та процедура, яка записана у регламенті», - заявив Микола Мартиненко, НСНУ.

Юлія Тимошенко запропонувала власну ініціативу - створити для опозиції 5 спеціальних контрольних комісій, чим викликала доволі різку реакцію регіоналів. Вони самі наполягають на комітетах і заявляють, що це остання вимога для можливого компромісу:

«... ми зупинилися на одному питанні – питання розподілу комітетів серед депутатських фракцій, які є в парламенті», - зазначила Раїса Богатирьова.

О 16 годині в середу мала відбутися зустріч всіх учасників переговорів з Президентом, однак її знову було перенесено. Лідери фракцій так і не змогли домовитися та узгодити всі суперечності. Тож пауза за участю провідних українських політиків триває.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG